fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus w USA: W ilu stanach wykryto brytyjski wariant koronawirusa? Są dane

Szczepienia na COVID w USA
AFP
W USA zidentyfikowano co najmniej 76 zakażeń brytyjskim wariantem koronawirusa SARS-CoV-2 - informują amerykańskie Centra ds. Kontroli i Prewencji Chorób (CDC).

Zakażenia wariantem wirusa wykrytym w Wielkiej Brytanii, znacznie bardziej zakaźnym niż dotychczas dominujący wariant, wykryto w 12 stanach USA - wynika z danych przedstawionych przez CDC.

32 zakażenia wariantem koronawirusa z Wielkiej Brytanii wykryto w Kalifornii, 22 na Florydzie, pięć w Minnesocie, cztery w Nowym Jorku, dwa w Connecticut, dwa w Maryland i po jednym w Teksasie, Pensylwanii, Indianie, Wisconsin i Georgii.

CDC podkreśla, że liczba 76 zakażeń nie wyczerpuje wszystkich przypadków zakażenia nowym wariantem koronawirusa w USA - to jedynie przypadki, które udało się wychwycić dzięki dokładniejszemu badaniu próbek pobranych od zakażonych, które obejmowało sprawdzenie genomu koronawirusa.

Powszechnie uważa się, że brytyjski wariant koronawirusa rozprzestrzenia się szybciej niż dotychczas dominujący wariant, ale nie ma dowodów, by wywoływana przez niego choroba miała ostrzejszy przebieg.

Wariant koronawirusa z Wielkiej Brytanii wykryto jak dotąd w ponad 50 krajach świata.

CDC przedstawiło też prognozę dotyczącą liczby zgonów chorych na COVID-19 w USA - do 6 lutego może ona wzrosnąć do 477 tysięcy.

Jak dotąd w USA zmarło 384 604 zakażonych koronawirusem.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA