fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Szwecja zamyka szkoły średnie do końca semestru

Nauka zdalna
Adobe stock
Szkoły średnie w Szwecji, w których uczą się uczniowie w wieku 16-18 lat, przejdą od 7 grudnia na naukę zdalną do końca semestru (6 stycznia) - poinformował premier Szwecji, Stefan Löfven, na wspólnej z minister edukacji, Anną Ekström, konferencji prasowej.

Przejście na naukę zdalną uczniów klas średnich ma być "zaciągnięciem hamulca" w związku z szybkim rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 w Szwecji - podkreślił premier kraju.

Decyzja szwedzkiego rządu oznacza, że szkoły średnie będą musiały 7 grudnia przejść w tryb nauki zdalnej, która potrwa do końca semestru.

Dyrektor generalny Agencji Zdrowia Publicznego, Johan Carlson poinformował, że zamknięcie szkół średnich to inicjatywa jego Agencji, która ma celu spowolnienie tempa rozprzestrzeniania się koronawirusa w Szwecji.

Szkoły średnie były już zamknięte w Szwecji wiosną, ale otwarto je wraz z rozpoczęciem zimowego semestru.

W Szwecji nigdy nie zamknięto szkół dla młodszych dzieci.

- Celem jest zmniejszenie zagęszczenia np. w środkach transportu publicznego. Widzimy jednak również szybkie rozprzestrzenianie się zakażeń wśród osób w tym przedziale wiekowym - podkreślił Carlson dodając, że po świętach Bożego Narodzenia zapadnie decyzja czy szkoły średnie będą zamknięte również po 6 stycznia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA