fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Gubernator Oklahomy zakażony koronawirusem

AFP
Gubernator Oklahomy, Kevin Stitt, poinformował o tym, że test na obecność koronawirusa dał u niego wynik pozytywny. Liczba zakażeń koronawirusem w Oklahomie i w sąsiednim Teksasie wykrytych w ciągu ostatniej doby, drugi dzień z rzędu osiągnęła rekordową wysokość.

W Teksasie w ciągu ostatnich 24 godzin koronawirusa SARS-CoV-2 wykryto u 10791 osób. Rekordowy był również dobowy wzrost liczby ofiar COVID-19 w tym stanie (110).

Z kolei w Oklahomie w ciągu ostatniej doby wykryto 1075 zakażeń koronawirusem - to również największy wzrost zakażeń w tym stanie od początku epidemii.

Gubernator Stitt, polityk Partii Republikańskiej, trzy tygodnie temu brał udział w wiecu wyborczym prezydenta Donalda Trumpa w Tulsie. W ostatnich dniach był krytykowany za to, że umieścił na Twitterze zdjęcie, na którym wraz z dwojgiem dzieci przebywa w zatłoczonej restauracji - mimo że w tym samym czasie stanowe władze zalecają zachowywanie dystansu społecznego i unikanie zatłoczonych miejsc.

- Zostałem wczoraj przebadany na COVID-19 i wynik był pozytywny - powiedział 47-letni Stitt w czasie wideokonferencji prasowej. - Czuję się dobrze, naprawdę, można powiedzieć, że jestem bezobjawowy - dodał.

Reuters zwraca uwagę, że w wyniku odmrażania gospodarki i łagodzenia obostrzeń służących utrzymaniu dystansu społecznego, dobowa liczba zakażeń koronawirusem wykrywanych w USA osiągnęła poziom 60 tysięcy dziennie, a 28 z 50 stanów w lipcu zanotowały rekordowe wzrosty liczby zakażonych. Z kolei 11 stanów zanotowało w lipcu rekordowe wzrosty liczby zgonów z powodu COVID-19.

W całych Stanach Zjednoczonych wykryto jak dotąd 3495536 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i 137358 zgonów z powodu COVID-19. USA są najciężej dotkniętym przez epidemię krajem świata.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA