fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Włosi zaostrzą kary? Grzywna do 2 tys. euro i konfiskata auta

AFP
Aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa, o godzinie 14.00 włoski rząd ma omówić sprawę nieprzestrzegania zasad związanych z bezpieczeństwem. Prawdopodobnie zaostrzone zostaną kary za niestosowanie się do nich.

Włoska rada ministrów prawdopodobnie wyda dekret w sprawie nieprzestrzegania zasad, które wprowadzono w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa. 

Obywatele najczęściej łamią zakaz podróży oraz wychodzenia z domu bez ważnego powodu. Po przeprowadzeniu wczoraj niemal 160 tysięcy kontroli, policja odnotowała ponad dziesięć tysięcy wykroczeń. Najczęściej nakładana jest kara grzywny w wysokości 200 euro. 

Od 11 marca w sumie skontrolowano ponad 2 miliony osób. Podczas tego okresu odnotowano prawie 100 tysięcy wykroczeń. Z danych tych wynika więc, że pięć procent Włochów, którzy zostali skontrolowani, nie przestrzegali zalecanych środków bezpieczeństwa. 

Aby powstrzymać się rozprzestrzenianie się koronawirusa, Włochy chcą zaostrzyć kary. Możliwe, że kary pieniężne podniesione zostaną do dwóch tysięcy euro w przypadku poważnych wykroczeń. Wprowadzona może zostać także konfiskata samochodu, gdy używany jest bez istotnego powodu. 

We Włoszech zarażonych zostało 63927 osób. W wyniku Covid-19 zmarło w tym kraju 6077 osób. 

Na całym świecie koronawirusem zaraziły się 381462 osoby. Przez chorobę wywoływaną wirusem SARS-CoV-2, zmarło 16550 osób. Za wyleczone uznaje się 102423 osoby u których wykryto zarażenie się wirusem.Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA