fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konsumenci

W bazylii z sieci Netto znaleziono salmonellę

GIS
Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w piątek o wycofaniu niektórych partii bazylii suszonej ze względu na wykrycie bakterii Salmonella.

Jak podaje GIS, w próbkach bazylii suszonej zbadanych w ramach kontroli urzędowej stwierdzono obecność bakterii Salmonella.

- Bazylia suszona może być dodawana do produktów spożywczych i spożywana bez obróbki termicznej. Pałeczki Salmonella mogą przeżyć nawet po długotrwałym przechowywaniu suchego produktu, a po spożyciu przez człowieka wywołać zatrucia pokarmowe, szczególnie jeśli dodawane są do produktów gotowych do spożycia - wyjaśnia urząd.

Sieć sklepów Netto, w których sprzedawano bazylię pod własną marką, podjęła decyzję o wycofaniu z obrotu kwestionowanej partii przyprawy. Sklepy, do których dostarczony został produkt zostały zobowiązane do wstrzymania dalszej sprzedaży.

Konsumenci, którzy kupili wskazane w komunikacie partie produktu, nie powinni ich spożywać - zaleca GIS.

Chodzi o następujący produkt:

Bazylia otarta

Importer: ACOR Sp. z o.o., ul. Rawicka 43, 63-700 Krotoszyn

Zakład Konfekcjonujący: P.P.H.U. MAGRAMA, ul. Zaściankowa 48, 71-230 Szczecin

Dystrybutor: NETTO Sp. z o.o., ul. Motaniec 34, 73-108 Kobylanka

Wycofaniu od konsumentów podlegają dwie partie o numerach 19.11 oraz 19.12 oznaczone datą minimalnej trwałości: 31.08.2021

Oświadczenie sieci Netto

W związku z informacją otrzymaną od Głównego Inspektora Sanitarnego ws. produktu bazylia otarta Bolinero, marki własnej Netto, podjęliśmy niezwłocznie decyzję o wycofaniu ze sprzedaży dwóch partii przyprawy bazylii otartej Bolinero pakowanej po 15g o numerach 19.11 oraz 19.12, oznaczone datą minimalnej trwałości: 31.08.2021.

Decyzja wynika z podejrzenia o zanieczyszczeniu mikrobiologicznym, polegającym na przekroczeniu dopuszczalnego poziomu zawartości bakterii salmonella w ww. partii produktu.

Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych klientów, podjęliśmy natychmiastową decyzję o wycofaniu produktu bazylia otarta marki Bolinero ze sprzedaży.  Informujemy, że wszyscy klienci, którzy zakupili bazylię otartą Bolinero, mogą ją w każdej chwili zwrócić do każdego ze sklepów należących do sieci handlowej Netto. Nawet w przypadku braku dowodu zakupu, otrzymają zwrot pieniędzy. W celach prewencyjnych zwracamy się z prośbą o niespożywanie wyżej wymienionego produktu. Pozostajemy w bezpośrednim kontakcie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i importerem produktu, firmą Acor z Krotoszyna.

Źródło: GIS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA