fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konsumenci

Fałszywe SMS-y o loterii paragonowej

123RF
Ministerstwo finansów ostrzega przed oszustami, którzy wykorzystują popularność Narodowej Loterii Paragonowej, aby wyłudzić pieniądze.

Oszuści rozsyłają wiadomości SMS o treści „NARODOWY KONKURS PARAGONOWY. Dzwoniliśmy, gdyz masz SZCZESLIWY PARAGON i możesz zamienic go na ZWROT KWOTY 500ZL! TERAZ ZA DARMO odpisz: AC na 60177"

Organizatorzy prawdziwej loterii oraz administracja podatkowa w ogóle nie rozsyłają wiadomości SMS do zwycięzców. Organizator Narodowej Loterii Paragonowej w dniu losowania wysyła do zwycięzców e-maila, a następnego dnia kontaktuje się telefonicznie.

Narodowa Loteria Paragonowa to akcja edukacyjna ministerstwa finansów, która ma zachęcić Polaków do żądania paragonów za zakupione produkty lub usługi, gdy sprzedawca sam ich nie wręcza.W ten sposób MF chce promować uczciwą konkurencję między przedsiębiorcami.

Aby wziąć w loterii, wystarczy mieć ukończone 18 lat i paragon fiskalny na minimum 10 zł oraz zarejestrować go na stronie loterii (link otwiera nowe okno w innym serwisie). W pierwszych 4 miesiącach trwania loterii Polacy zarejestrowali prawie 56 milionów paragonów. Od początku loterii, tj. od 1 października 2015 r., między uczestników loterii rozlosowano już 3 samochody oraz kilkadziesiąt notebooków i iPadów.

Źródło: Ministerstwo Finansów
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA