fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Centaurus rośnie w Olsztynie

materiały prasowe
W drugiej połowie roku zostanie oddany biurowiec w olsztyńskim kompleksie Centaurus. Jest wynajęty w 80 proc.

Deweloperem wielofunkcyjnego kompleksu Centaurus jest spółka Inopa. W biurowcu, na pół roku przed oddaniem, jest wynajętych niemal 10 tys. mkw. powierzchni. - Głównym najemcą jest Citibank Europe, jedno z największych centrów usług wspólnych Citi na świecie – podaje Inopa w komunikacie.

Centaurus to kompleks budynków w ścisłym centrum miasta. Oprócz biur powstają pokoje hotelowe, obiekty handlowo-usługowe i mieszkalne. Budynek biurowy, w którym znajdzie się m.in. centrum Citi, zostanie oddany do użytku w drugiej połowie roku. Jego łączna powierzchnia najmu to 11,2 tys. mkw.

- Będzie to pierwszy biurowiec klasy A w Olsztynie. Na każdej z ośmiu kondygnacji nadziemnych zaprojektowano przestrzenie biurowe o powierzchni od 560 mkw. do nawet 1,4 tys. mkw. Grupa Citi na swoje biuro wynajęła sześć z ośmiu kondygnacji – podaje deweloper w komunikacie.

- Tak szybkie tempo komercjalizacji biurowca jest rzadkością w miastach regionalnych tej wielkości, co podkreśla ogromny potencjał tego rynku, także naszej inwestycji – komentuje Luiza Gruntkowska, prezes spółki Inopa. - Gdy rozpoczynaliśmy budowę Centaurusa, zdawaliśmy sobie sprawę, że jest to bardzo odważny i ambitny projekt. Zaprocentowały liczne wyróżniki inwestycji – m.in. wielofunkcyjność, lokalizacja, elastyczność rozwiązań, technologie, architektura.

W podziemnej hali garażowej biurowca znajdzie się ponad 108 miejsc parkingowych. Zaplanowano też parkingi dla rowerów (w hali, a także ogólnodostępne, naziemne). Dziedziniec to miejsce na sklepy, punkty usługowe i gastronomię.

- To był ważny projekt na lokalnym rynku najmu powierzchni biurowej. Olsztyn ma bardzo duży potencjał rozwojowy, niemniej nadal jest jednym z najmłodszych rynków biurowych północno-wschodniej Polski – komentuje Piotr Staniszewski, partner w zespole prawa nieruchomości w kancelarii Dentons, która zapewniała obsługę prawną przy transakcjach. - Pod względem wielkości powierzchni, komercjalizacja Centaurusa to jeden z największych najmów zawartych w ostatnim czasie w tym regionie.

Autorem projektu Centaurusa jest Andrzej Kapuścik.

Inopa to deweloper budujący biura, obiekty usługowe, hotele i magazyny.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA