fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Grupa Waryński dalej stawia na Wolę

materiały prasowe
Powstanie kameralny biurowiec, w negocjacjach nowe inwestycje z partnerami.

Grupa Waryński na przełomie lat 2021 i 2022 planuje budowę trzeciego biurowca na Odolanach (część warszawskiej dzielnicy Wola), nieopodal tworzonego z Polnordem osiedla mieszkaniowego Stacja Kazimierz.

- Uzyskanie równowagi i harmonii urbanistycznej na tym obszarze wymaga perspektywicznego planowania, zmierzającego do zdjęcia z tego terenu statusu kolejnej warszawskiej sypialni. Dlatego zamierzamy przełamać zabudowę mieszkaniową osiedla Stacja Kazimierz i zrealizować w jego obrębie budynek biurowo-usługowy – mówi Bogdan Borkowski, prezes Grupy Waryński.

Aktualnie firma buduje biurowiec EQ2 o powierzchni 3 tys. mkw. – zostanie oddany na początku przyszłego roku. Inwestycja powstaje obok zbudowanego w 2017 r. kompleksu EQlibrium o powierzchni 10,5 tys. mkw.

Ponadto z Danteksem firma buduje osiedle Miasto Wola, a na własny rachunek tworzy osiedle Atol w Gdańsku – inwestycja powinna otrzymać pozwolenie na użytkowanie w tym roku.

Prezes Borkowski podkreśla, że trwają negocjacje z partnerami na temat kolejnych inwestycji. - Jeżeli pertraktacje się powiodą, w najbliższych latach weźmiemy udział w spektakularnych i bardzo prestiżowych realizacjach – mówi prezes. Firma uważa, że nieruchomości będą się cieszyć statusem bezpiecznej przystani dla kapitału. - Sprzyjają temu najniższe w historii stopy procentowe, co przekłada się na obniżkę stawek WIBOR, a dzięki temu kredyty hipoteczne oferowane są teraz na wyjątkowo korzystnych warunkach. Z drugiej strony, banki zwiększyły ostatnio wymagania m.in. w kwestii wkładu własnego, a to niestety blokuje możliwość zakupu mieszkania sporej liczbie osób – podsumowuje Borkowski.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA