fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kolej nieco bliżej wspólnego biletu

Fotorzepa, Sławomir Mielnik
Jeden blankiet na przejazdy pociągami już czterech firm przewozowych – do Pakietu Podróżnika przystępuje dziś Łódzka Kolej Aglomeracyjna.

Kolej robi kolejny krok w stronę wspólnego biletu na pociągi różnych firm przewozowych. Do obejmującego PKP InterCity, Polregio i Szybką Kolej Miejską w Trójmieście tzw. Pakietu Podróżnika dołącza w czwartek Łódzka Kolej Aglomeracyjna (ŁKA). W rezultacie pasażerowie mogą teraz kupić jeden bilet na trasy obsługiwane przez czterech przewoźników.

Wprowadzony we wrześniu 2017 r. Pakiet Podróżnika ma ograniczać niedogodności związane z koniecznością kupowania różnych biletów na kolejne odcinki podróży. Rozszerzenie go o łódzką kolej ma być wstępem do włączenia się innych przewoźników samorządowych. W niedługim czasie w pakiecie mają się znaleźć także bilety Kolei Wielkopolskich i Kolei Dolnośląskich. Swój akces do projektu zapowiedziały również Koleje Śląskie i Koleje Małopolskie. – To dobrze, że coś się w tej sprawie wreszcie dzieje – twierdzi Jakub Majewski, prezes Fundacji ProKolej. Jego zdaniem projekt wymaga jednak dopracowania informatycznego. – Korzystający o...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA