fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofy

Wypadek na lotnisku pod Warszawą. Nie żyją dwie osoby

AdobeStock
Około godziny 12.00 Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymało zgłoszenie o wypadku lotniczym, który miał miejsce w pobliżu lotniska w Chrcynnie. Wiatrakowiec, który runął na łąki, stanął w płomieniach. W katastrofie zginęły dwie osoby - instruktor razem ze swoim uczniem.  

Do zdarzenia doszło tuż przy granicy z lotniskiem w Chrcynnie. O wypadku powiadomiono Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych oraz Prokuraturę Rejonową w Pułtusku.

Jak informuje portal wirtualnynowydwor.pl, po otrzymaniu zgłoszenia o wypadku, na miejsce pojechało siedem zastępów straży pożarnej, policja oraz pogotowie. Zastano tam rozwinięty pożar. Zbudowano linie gaśnicze i podano prądy środka gaśniczego. Lekarze stwierdzili niestety zgon dwóch osób. Jedna z nich znajdowała się w środku maszyny, a druga leżała tuż obok wiatrakowca.

Nasielscy strażacy, którzy na miejscu byli jako pierwsi, natychmiast przystąpili do gaszenia płonącej maszyny. Na miejscu zdarzenia pojawił się także Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej wraz z Naczelnikiem Wydziału Operacyjnego i zastępcą Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej.

Wiatrakowiec jest maszyną, która przypomina śmigłowiec. Różni się od niego tym, że główny wirnik jest napędzany siłą wiatru, a nie silnikiem. Silnik napędzany jest przez wirnik tylny.

Źródło: wirtualnynowydwor.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA