fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mistrzostwa Europy we Francji. Piłkarskie Euro2016 sprzyja zakupom

123RF
Beata Drewnowska
Magdalena Lemańska
Piotr Mazurkiewicz
Mistrzostwa Europy we Francji są szansą dla wielu branż na zwiększenie sprzedaży. Na żniwa liczą szczególnie producenci piwa, przekąsek i telewizorów.

Do Euro2016 pozostały już tylko niespełna trzy tygodnie. Półki sklepowe zaczynają się więc uginać pod produktami, które tradycyjnie sprzedają się w dużych ilościach w czasie piłkarskich rozgrywek.

- Sieci handlowe znakomicie przygotowały się do Mistrzostw - mówi Marek Moczulski, prezes spółki Bakalland, lidera polskiego rynku bakalii. -  Także nasze bakalie i popcorn obecne będą np. na wyspach tematycznych. Specjalnie z okazji Euro 2016 przygotowaliśmy ekspozytory z layoutami piłkarskimi – wysypniki na popcorn i standy dla batonów. Odnotowaliśmy także bardzo pozytywne przyjęcie przez sieci handlowe nowej linii przekąsek bakaliowych – na pewno nie zabraknie ich w koszyku kibica – dodaje.

W poprzednich latach, jak wspomina szef Bakallandu, podczas dużych wydarzeń sportowych firma obserwowała wzrosty sprzedaży najpopularniejszych kategorii nawet o połowę. Jednym z hitów Euro2012 był popcorn.

Pogoda też jest ważna

- Podczas wydarzeń sportowyc...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA