fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Partnerstwo transoceaniczne coraz bliżej

Umowa powołująca do życia strefę wolnego handlu 12 kluczowych gospodarek Ameryki, Azji i Pacyfiku zostanie podpisana w lutym.
Negocjowana od ponad pięciu lat umowa o transoceanicznej strefie wolnego handlu (TTP) ma zostać podpisana w lutym 2016, dowiedziała się japońska agencja Kyodo. Umowa została uzgodniona w październiku przez 12 krajów strefy Azji, Ameryki i Pacyfiku.
Nie wiadomo jeszcze, gdzie odbędzie się podpisanie dokumentu. Wezmą w nim udział szefowie 12 państw, które zdecydowały się na utworzenie wolnej strefy: USA, Kanady, Meksyku, Peru, Chile, Japonii, Malezji, Brunei, Singapuru, Wietnamu, Australii i Nowej Zelandii.
Umowa wejdzie w życie jeżeli ratyfikuje ją co najmniej połowa sygnatariuszy. Premier Japonii Sinidzo Ave już zapewnił, że będzie chciał jak najszybszego przyjęcia dokumentu przez japoński parlament.
Negocjacjom TTP bacznie przyglądała się Rosja. Teraz wiceminister gospodarki Aleksiej Lichaczow zapewnił, że nie widzi „bezpośredniego zagrożenia dla gospodarki Rosji".
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA