fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Biznes i technologie wychodzą na pierwszy plan

Fotorzepa, Maciej Zienkiewicz
Polska ma iść „od kapitalizmu konsumpcji na kredyt do kapitalizmu oszczędności i inwestycji". W opinii przedsiębiorców zabrakło konkretów.

– W wystąpieniu Mateusza Morawieckiego podobał mi się nacisk na sprawy gospodarcze. W tym teza, że bardziej intensywne działania prospołeczne są możliwe tylko przy kwitnącej gospodarce – komentuje prof. Witold Orłowski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Ekonomistom we wtorkowym exposé nowego premiera przypadło do gustu także stwierdzenie, że konieczne jest przejście polskiej gospodarki „od kapitalizmu konsumpcji na kredyt do kapitalizmu oszczędności i inwestycji". – Szkoda tylko, że dalej nie było już nic o oszczędnościach i inwestycjach – dodaje Orłowski.

Czego zabrakło

– W kwestiach gospodarczych premier niemal całkowicie skoncentrował się na wyliczeniu problemów i sformułowaniu długofalowych celów, ale uderzył mnie kompletny brak propozycji działań na następne dwa lata, jak te cele osiągnąć – komentuje także Stanisław Gomułka, główny ekonomista Business Centre Club. – Mieliśmy zatem coś w rodzaju ogólnej wizji bez programu. Morawiecki w...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA