fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Chiny wstrzymują handel z Koreą Północną

123RF
Pekin nie będzie kupował od reżimu Kima m.in. zboża, produktów rolnych i drewna. Ogranicza też sprzedaż reżimowi ropy i produktów naftowych.

Chińskie władze ogłosiły dziś, że na rok ograniczają eksport ropy surowej i produktów naftowych oraz żelaza i maszyn na potrzeby przemysłu i rynku Korei Północnej. W ten sposób Chiny wykonują rezolucję 2397 Rady Bezpieczeństwa ONZ. Ograniczenia wchodzą w życie 6 stycznia.

Zgodnie z rezolucją Rady Bezpieczeństwa roczny (od 22 grudnia 2017 do 22 grudnia 2018) eksport ropy do Korei nie może przekraczać 525 tys ton, natomiast eksport rafinowanej ropy nie może przekroczyć 0,5 mln ton rocznie.

Kim Dzong Un nie dostanie też ani grama chińskiego żelaza i innych metali. Pekin poinformował o całkowitym przerwaniu eksportu swoich metali i ich wyrobów do Korei Północnej.

Chińczycy całkowicie wstrzymali też import z Północy - zboża, produktów rolnych tlenku glinu, kamienia budowlanego, drzewa oraz urządzeń elektrotechnicznych.

To poważne uderzenie w i tak bardzo wątłą gospodarkę Korei Północnej. Chiny były głównym partnerem handlowych reżimu Kima.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA