fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Morawiecki: Kryzys polityczny może uderzyć w inwestycje

PAP, Marcin Obara
Nasilenie się w ostatnim czasie protestów obywateli przeciwko prowadzonej przez rząd PiS polityce wpływa negatywnie na nasz wizerunek za granicą. Mogą ucierpieć na tym inwestycje.

Wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki przyznał podczas konferencji z korespondentami zagranicznych mediów, że panujące napięcie na scenie politycznej w Polsce zniechęca do nas zagranicznych inwestorów, ponieważ zaburza nasz wizerunek na arenie międzynarodowej i zwiększa niepewność w biznesie. - Jeżeli obecny konflikt w polskiej polityce będzie narastał, to może on uderzyć w inwestycje – podkreślił. Dodał jednak, że wierzy, iż sytuacja niebawem się uspokoi.

O dramatycznych zdarzeniach, do których doszło w miniony weekend pod Sejmem, rozpisywały się wszystkie najważniejsze media na świecie. Protesty obywateli przeciwko wydaniu przez marszałka Marka Kuchcińskiego zakazu wstępu dziennikarzy na teren Sejmu trwały nieprzerwanie przez kilka dni i doszło podczas nich do interwencji policji. W pewnym momencie funkcjonariusze nie byli już w stanie dłużej zapanować nad ogromną liczbą demonstrujących i musieli poustawiać ciężarówki z barierkami, by odgrodzić ich od wejścia do Sejmu i umożliwić przejazd politykom.

O demonstracjach i kryzysie politycznym w Polsce pisali między innymi:

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA