fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

#PROSTOzPARKIETU: MLP Group ma się gdzie rozwijać

ROL
Gościem Dariusza Wieczorka w czwartkowym programie „Prostu z Parkietu”, który startuje o godz. 12.00, był Radosław T. Krochta, prezes MLP Group.

MLP Group specjalizuje się w budowie powierzchni magazynowych dla klientów zewnętrznych i do swojego portfela. Obecnie w skład portfela nieruchomości MLP Group wchodzi siedem parków logistycznych, trzy kolejne są w przygotowaniu. Na koniec września powierzchnia wynajęta przekraczała 333 tys. mkw. Grupa dysponuje potencjałem zabudowy sięgającym aż 905 tys. mkw. Wartość rynkowa spółki, która trzy lata temu zadebiutowała na giełdzie, wynosi około 800 mln zł. Kurs akcji jest blisko rekordowego poziomu i sięga około 44 zł. Od ceny z IPO jest wyższy o około 85 proc.

Prezesa Radosława T. Krochtę zapytaliśmy m.in. o to:

Czy inwestorzy mają się, czego obawiać analizując wyniki za III kwartał, który przy spadku przychodów ze sprzedaży zamknął się stratą?

Grupa dysponuje potencjałem zabudowy sięgającym aż 905 tys. mkw. Jaka jest powierzchnia w trakcie budowy i do wybudowania objęta umowami najmu? Czy firma zdecyduje się też na tzw. inwestycje spekulacyjne?

Zarząd deklaruje ekspansję zagraniczną, od dawna wspomina o wejściu na rynek niemiecki. Kiedy można się tego spodziewać?

Pod koniec 2015 r. spółka sprzedała dwa parki logistyczne w Tychach i Bieruniu za blisko 340 mln zł. Czy planowana jest sprzedaż któregoś z kolejnych magazynów?

Zarząd pracuje nad nową strategię. Planuje utworzyć REIT. Jakie korzyści to przyniesie MLP Group i jej akcjonariuszom?

W tym roku akcjonariusze otrzymali pierwszą dywidendę - po 2,3 zł na akcję. Czy MLP Group pozostanie spółką dywidendową?

Rynek powierzchni magazynowych w Polsce jest rozgrzany. W jakim tempie będzie dalej rósł? Jaką powierzchnię może rocznie wchłonąć? Czy ceny najmu zaczną spadać?

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA