fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Pandemia nadal napędza GPW

GPW
Bloomberg
38,7 mln zł zysku netto w I kwartale 2021 r. zanotowała grupa kapitałowa GPW. W analogicznym okresie rok wcześniej było 29,3 mln zł.

GPW nadal korzysta więc na pandemicznym, większym zainteresowaniu rynkiem kapitałowym. Jej przychody w ciągu roku wzrosły z 97,2 mln zł do 112,3 mln zł.

- Istotnym czynnikiem determinującym trend wzrostowy przychodów w 2021 r. była pandemia wirusa SARS-CoV-2, która spowodowała wzrost wolumenu obrotów na rynkach kapitałowych – przyznaje GPW w raporcie.

Wzrosty widać przede wszystkim w obszarze rynku finansowego. W I kwartale przychody z obsługi obrotu na rynku finansowym wyniosły 53,2 mln zł. Rok wcześniej było to 41,5 mln zł. To oczywiście efekt wyższych obrotów na rynku akcji.

- Wzrost wartości obrotów w I kwartale 2021 r. w porównaniu do analogicznego okresu 2020 r. w dużej mierze można przypisać podwyższonej zmienności spowodowanej trwającą od końca marca 2020r. pandemią COVID-19. Wygenerowała ona on dużą niepewność na rynku – podkreśla GPW.

Również obsługa emitentów przyniosła większe wpływy. Wzrosły one z 5,4 mln zł do 6,2 mln zł. Słabiej prezentował się rynek towarowy. Przychody w tym obszarze spadły z 18,9 mln zł do 18 mln zł.

Wyniki GPW został spokojnie przyjęte przez inwestorów. Na starcie piątkowej sesji papiery GPW nieznacznie zyskiwały na wartości.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA