fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Bitcoin już po 13 tys. dolarów

Bitcoin
Bloomberg
Dziś nad ranem notowania najpopularniejszej cyfrowej waluty sforsowały barierę 13 tys. dolarów. Cena bitcoina nie była na tym poziomie od wielu miesięcy.

W pewnym momencie za najważniejszą kryptowalutę inwestorzy płacili nawet 13,2 tys. dolarów. Euforia nie trwała jednak długo i po kilku godzinach notowania spadły. Obecnie bitcoin wyceniany jest na około 12,8 tys. dolarów.

Czynnikiem, który pomógł wywindować notowania kryptowaluty do najwyższego poziomu od wielu miesięcy była informacja o umożliwieniu klientom Paypala handlu cyfrowymi walutami. Na początek spółka umożliwi zakup i sprzedaż czterech cyfrowych walut: bitcoina, ethereum, bitcoina cash i litecoina. Ponadto Paypal planuje wprowadzić do oferty możliwość dokonywania zakupów za pomocą kryptowalut. Usługa ta ma zostać uruchomiona w 2021 r.

Informacja o wejściu giganta oferującego usługi płatnicze na rynek kryptowalut spodobała się inwestorom. Jak wynika z danych Statista, Paypay posiadał na koniec II kwartału 346 mln aktywnych kont. Taka baza klientów może pozytywnie wpłynąć na popularyzację cyfrowych walut. Bloomberg Galaxy Crypto Index, odzwierciedlający zmiany cen niektórych najważniejszych kryptowalut zyskał wczoraj ponad 6 proc.

Bitcoin radzi sobie w tym roku o wiele lepiej niż inne aktywa. Kryptowaluta sforsowała niedawno poziom 12 tys., który uważany był przez inwestorów za kluczowy do dalszych zwyżek. Od stycznia notowania bitocina wzrosły o około 80 proc. Dla porównania S&P 500 zyskał 6 proc., a złoto zdrożało o 26 proc.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA