fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Zmiany w Ministerstwie Finansów. Nowy minister od budżetu

Fotorzepa/ Jakub Kamiński
Kolejna zmiana w Ministerstwie Finansów. Odchodzi wiceminister Tomasz Robaczyński odpowiedzialny za budżet państwa, zastąpi go Sebastian Skuza, dotychczasowy wiceminister nauki.

Sebastian Skuza obejmie z dniem 1 czerwca 2020 r. stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Finansów – podał resort.

Resort informuje, że nowy wiceminister jest absolwentem Wydziału Prawa Uczelni Łazarskiego oraz SGH. Kierunek finanse i bankowość ukończył na SGH w 1997 r, a w 2002 r. uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych i habilitacje w 2016 r. Stypendysta IMF Financial Market Instruments Vienna Institute IMF.

Od 20 lat związany z instytucjami publicznymi oraz instytucjami rynku finansowego. W latach 1997-2012 pracował w Ministerstwie Finansów - w departamencie polityki finansowej i analiz oraz departamencie rozwoju rynku finansowego. 23 czerwca 2017 r. został powołany na stanowisko wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Ma bogate doświadczenie zawodowe. W latach 2006-2013 był członkiem Rady Giełdy, od 2007 r. związany z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, w tym od 2012 r. jako dyrektor zarządzający. W latach 2010-2012 reprezentował ministra właściwego do spraw instytucji finansowych w Międzyresortowym Komitecie Bezpieczeństwa Finansowego, działającym przy Generalnym Inspektorze Informacji Finansowej. Był członkiem Rady Nadzorczej Krajowego Funduszu Kapitałowego S.A. Od 2017 r. zasiada w Komisji Etyki przy Związku Banków Polskich.

Wieloletni współpracownik uczelni wyższych: Wydziału Organizacji i Zarządzania (Katedra Ekonomii), Politechniki Łódzkiej, Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W 2019 r. został profesorem UW. Członek Rady Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Autor lub współautor ok. 170 publikacji w zakresie finansów publicznych, rynku kapitałowego, bankowości i stabilności finansowej. Zna język angielski, niemiecki i rosyjski.

Skuza zastąpi wiceministra Tomasza Robaczyńskiego, który z dniem 31 maja 2020 r. kończy swoją pracę w resorcie, a który odpowiadał za budżet państwa i finanse samorządu terytorialnego. Robaczyński od 1999 r. był związany z Ministerstwem Finansów. Od 2004 r. pracował w biurze ds. dyscypliny finansów publicznych, następnie w departamencie instytucji płatniczej, którym kierował od 2007 r. W marcu 2018 r. został powołany na stanowisko wiceministra finansów.

To już kolejne zamiana w kierownictwie resortu w ostatnich tygodniach. Z ministerstwa odszedł niedawno m.in. wiceminister Leszek Skiba, odpowiedzialny za politykę makroekonomiczną i dyscyplinę finansów publicznych, a zastąpił go Piotr Patkowski.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA