fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Fed wesprze gospodarkę realną 2,3 bln dol.

AFP
Amerykańska Rezerwa Federalna ogłosiła szczegóły programu pożyczkowego wartego 2,3 bln dol. mającego wspierać gospodarkę realną.

W ramach nowego programu wsparcia Fed wspólnie z Departamentem Skarbu (za pośrednictwem specjalnego wehikułu inwestycyjnego) kupią pożyczki warte łącznie 600 mld dolarów. W ich rękach znajdzie się 95 proc. każdej z tych pożyczek, a właścicielem pozostałych 5 proc. pozostaną instytucje finansowe, które udzieliły kredytów. W ten sposób ma być wspierana akcja kredytowa skierowana do spółek zatrudniających do 10 tys. pracowników i mających w 2019 r. do 2,5 mld dolarów przychodów. Ponadto 500 mld dolarów ma być przeznaczone przez Fed na pożyczki dla samorządów miejskich. Reszta z pakietu wartego 2,3 mld USD to fundusze dla banków, które będą udzielały pożyczek dla amerykańskich spółek w ramach programu mającego na celu ochronę miejsc pracy.

- Rolą Fedu jest zapewnić jak najwięcej wsparcia i stabilności jak możemy w czasie tego okresu ograniczonej aktywności gospodarczej. Nasze dzisiejsze działania pomogą w tym, by ożywienie gospodarcze było tak silne jak to możliwe – stwierdził Jerome Powell, prezes Fedu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA