fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Wiceprzewodnicząca KNF wyłączona z jednej kontroli. Konflikt interesów?

Fotorzepa, Magda Starowieyska
Komisja Nadzoru Finansowego boi się konfliktu interesów. Do tego stopnia, że jeden z wiceprzewodniczących wyłącza się - i będzie dalej wyłączać - z części spraw- informuje money.pl.

Chodzi o prof. Małgorzatę Iwanicz-Drozdowska, która jest zastępcą przewodniczącego urzędu od zaledwie kilku tygodni. Do KNF trafiła prosto z rady nadzorczej Alior Banku, gdzie zasiadała niemal 10 lat. Bank jest pod nadzorem KNF w związku z aferą W Investments.

Nadzór bada od kilku miesięcy czy w Alior Banku mogło dochodzić do praktyk tzw. misselingu czyli oferowania produktów w sposób wprowadzający w błąd. KNF nie przedstawił jeszcze oficjalnych wniosków w tej sprawie.

Przedstawiciele KNF zapewniają, że Prof. Iwanicz-Drozdowska wyłącza się ze wszystkich spraw w KNF, które dotyczą Alior Banku, by uniknąć ewentualnego konfliktu interesów. Nadzoruje ona sektor bankowy oraz sektor Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo Kredytowych i instytucji płatniczych. Natomiast sprawą misselingu oraz W Investments zajmuje się Pion Rynku Kapitałowego.

We wtorek 5 marca CBA zatrzymało 10 osób związanych ze sprawą W Investments. To ludzie, którzy zarządzali w sumie 4 funduszami inwestycyjnym.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA