fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TFI PZU rośnie w siłę i ściąga elitę rynku

Fotorzepa, Marta Bogacz
Do zespołu zajmującego się papierami dłużnymi w TFI PZU dołączą lada chwila Paweł Gołębiewski z mBanku oraz Jarosław Karpiński z NN Investment Partners TFI.

Pierwszy z nich został niedawno wyróżniony w przeprowadzonej przez „Parkiet" ankiecie na wschodzącą gwiazdę wśród zarządzających. Drugi do elity zarządzających należy już od dawna.

Gołębiewski jest ekspertem od funduszy obligacji. Zanim dołączył do mBanku, pracował w BPH TFI. W TFI PZU, m.in. razem z Pawłem Kowalskim, będzie się zajmował inwestycjami w obligacje skarbowe oraz przedsiębiorstw. – Chcemy rozwijać się m.in. w stronę dobrze pojętego ryzyka korporacyjnego. Jest to obszar, w którym należy szukać dodatkowych stóp zwrotu. Musi to być jednak dług dobrej jakości – podkreśla Marcin Adamczyk, prezes TFI PZU.

Karpiński jest jednym z najbardziej doświadczonych zarządzających, a stopy zwrotu kierowanych przez niego funduszy były dotąd jednymi z najwyższych w swoich kategoriach. – Karpiński ma ogromną wiedzę na temat inwestowania za granicą, głównie w obszarze rynków wschodzących. W związku z tym w środowisku rekordowo niskich stóp procentowy...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA