fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Twórca ethereum został miliarderem

Ethereum
Bloomberg
Vitalik Buterin, rosyjsko-kanadyjski programista, który stworzył ethereum, wkroczył do elitarnego grona miliarderów. Posiadany przez niego pakiet ethereum osiągnął w tym tygodniu wartość 1,1 mld dol.

27-letni programista ma powody do zadowolenia, bowiem stworzony przez niego ethereum jest drugą co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji. Cena cyfrowej waluty we wtorek osiągnęła rekordowy szczyt na poziomie ponad 3500 dol. Stopa zwrotu od początku roku wynosi obecnie ponad 350 proc., co jest znacznie lepszym wynikiem niż w przypadku bitcoina, który zyskał około 90 proc. Ethereum i bitcoin odpowiadają za blisko dwie trzecie kapitalizacji całego rynku kryptowalut.

Część tegorocznego wzrostu ethereum można przypisać rosnącej popularności NFT. Są to tokeny niejednorodne, które w świecie cyfrowym reprezentują unikatową wartość. Tokeny mogą służyć jako dowód autentyczności, dlatego chętnie wykorzystywane są przez twórców różnych dzieł, np. cyfrowej sztuki. Większość z tych niezbywalnych tokenów jest emitowana za pośrednictwem blockchain ethereum.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA