fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Thomas Piketty: Jak z gry wyeliminować miliarderów?

Thomas Piketty
Wikimedia Commons (Fronteiras do Pensamento BY-SA 2.0)
Dzięki poprzedniej bestselerowej książce „Kapitał w XXI wieku” znany francuski ekonomista Thomas Piketty przyczynił się do tego, iż w centrum dyskusji ekonomistów znalazł się problem nierówności dochodowych. Teraz, jak donosi Bloomberg, Piketty powraca z jeszcze obszerniejszą pozycją (1232 strony), w której podpowiada rządom, w jaki sposób ten problem rozwiązać.

Francuskojęzyczne wydanie „Kapitału i ideologii” do sprzedaży trafiło dzisiaj, zaś wersja w języku angielskim ukaże się w przyszłym roku. Jest kontynuacją poprzedniej książki, której sprzedaż od 2013 wyniosła ponad 2,5 mln egzemplarzy, a przetłumaczono ją na 40 języków. 

Nikt nie ma pewności, jak wielu kupujących przebrnęło przez te ponad 900 stron, ale według Bloomberga, wpływ tej książki jest niezaprzeczalny.

W nowej pozycji Piketty, jak napisał tygodnik „L’Obs”, opowiada się za tym, aby żaden akcjonariusz nie miał więcej niż 10 proc. głosów na walnym zgromadzeniu, nawet jeśli kontroluje większy pakiet.

- Proponuję system, w którym przez pewien czas będzie można mieć kilka, a nawet dziesiątki milionów euro - zdradził na łamach L’Obs” autor „Kapitału i ideologii”, dodając, że „ci, którzy mają setki milionów czy kilka miliardów, będą musieli się tym podzielić”.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA