fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Były szef KNF, Marek Chrzanowski opuści areszt

Marek Chrzanowski, były szef Komisji Nadzoru Finansowego
materiały prasowe
Marek Chrzanowski, były przewodniczący KNF, za parę dni opuści areszt. Sąd nie przychylił się do wniosku o przedłużenie tymczasowego aresztowania.

Sąd Rejonowy Katowice-Wschód uznał, że Marek Chrzanowski, były przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego podejrzany o przekroczenie uprawnień, opuści areszt. Okres jego aresztowania upływa 26 stycznia.

Sąd nie uwzględnił wniosku prokuratury, która domagała się przedłużenia tymczasowego aresztowania Chrzanowskiego o kolejny miesiąc. Prokuratura nie wyklucza złożenia zażalenia na decyzję sądu.

Co ciekawe już podczas konferencji prasowej, która odbyła się 9 stycznia, prezes NBP Adam Glapiński (mówi się, że Chrzanowski był jego protegowanym) stwierdził, że „w tym miesiącu wyjdzie z aresztu".

Czytaj także: Szef NBP broni Chrzanowskiego. "Prezentuje najwyższe standardy"

Chrzanowski został zatrzymany 27 listopada. W śląskim wydziale Prokuratury Krajowej usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Chodzi o rozmowę, której w połowie listopada ujawniły „Gazeta Wyborcza" i „Financial Times”. Chrzanowski w swoim gabinecie w marcu ubiegłego roku rozmawiał z Leszkiem Czarneckim, głównym akcjonariuszem Getin Noble i Idea Banku, który rozmowę potajemnie nagrał. Chrzanowski podczas spotkania proponował biznesmenowi zatrudnienie na trzy lata konkretnej osoby jako prawnika banku za sowite wynagrodzenie (miało sięgać 1 proc. od kapitalizacji banku co dałoby łącznie 40 mln zł). W zamian miało to skutkować przychylnością KNF dla banków Czarneckiego przeżywających trudności.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA