fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Wirtualna waluta "World of Warcraft" jest siedem razy cenniejsza niż prawdziwe pieniądze Wenezueli

Bloomberg
Jak bardzo bezwartościowy jest boliwar, waluta Wenezueli? Okazuje się, że lepiej zainwestować w fikcyjną walutę z gry wideo - pisze CNN.

Wirtualne złoto "World of Warcraft" jest teraz prawie siedem razy bardziej wartościowe niż prawdziwe pieniądze Wenezueli, której gospodarka leży w gruzach, a w kraju szaleje potężna inflacja.

Według czarnorynkowego kursu jeden dolar amerykański jest dziś wart 68 915 boliwarów. Kurs czarnorynkowy jest uważany za bardziej wiarygodny niż oficjalny, ponieważ rząd wenezuelski stracił zaufanie wielu swoich obywateli.

Natomiast oficjalny token w "World of Warcraft" jest wart 20 dol. Tokeny mogą być wymieniane na wirtualne złoto, a ich wartość zmienia na bieżąco. W tej chwili jeden token można wymienić na 201 707 sztuk wirtualnego złota - wylicza CNN.

Oznacza to, że ?1 dolar to 10 085 sztuk złota w "WoW". To sprawia z kolei, że ??fikcyjne pieniądze używane w Azeroth, mitycznym świecie gry, są około 6,8 razy bardziej wartościowe niż wenezuelski boliwar.

Ponad rok temu jeden dolar był wart około 3100 boliwarów. Od tego czasu wenezuelska waluta straciła 98% swojej wartości. W odpowiedzi na tę sytuację rząd Wenezueli wprowadził na rynek swoją własną kryptowalutę, petro.

Źródło: rp.pl na podst. CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA