fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

Sardynia: Wejście na słynna plażę La Pelosa ma być płatne

Wejście na plażę La Pelosa ma byc płatne
Adobe Stock
Władze Sardynii postanowiły chronić jedną z najsłynniejszych plaż na wyspie. Wstęp na piękną plażę La Pelosa ma być płatny.

Plaża La Pelosa, to jedna z najsłynniejszych plaż na świecie, nie tylko na Sardynii. Jej biały piasek jest tak atrakcyjny, że turyści od lat go rozkradają. Władze wyspy wprowadziły wysokie kary dla amatorów piaskowych "suwenirów".

La Pelosa nazywana jest "włoskimi Malediwami" i jej oblegana przez tłumy turystów. Co roku w sezonie letnim jest ich coraz więcej. Władze Sardynii uznały, że jest ich zdecydowanie za dużo i chcą ograniczyć liczbę odwiedzających do 1500 dziennie. W sezonie na plaży pojawia się nawet 6 tys. osób dziennie.

Wejście na plażę La Pelosa ma byc płatne
Adobe Stock

Burmistrz miejscowości Stintino, Antonio Diana, poinformował w rozmowie z CNN, że wprowadzenie opłat to na razie program pilotowy. Nie wiadomo ile będą kosztować bilety wstępu, ale burmistrz zapewnia, że są absolutnie konieczne. Z analizy zleconej przez władze lokalne wynika, że rosnąca liczba turystów zagraża istnieniu plaży. Z opłat, które zaczną obowiązywać w najbliższym sezonie wakacyjnym, zostaną zwolnione jedynie dzieci. Według CNN za wejście na plażę trzeba będzie prawdopodobnie zapłacić około 4 euro na osobę.

Opłaty mają władzom lokalnym pomóc utrzymać La Pelosę w stanie obecnym, zapewnić bezpieczeństwo plażowiczom, a także ma pomóc oczyszczać inne plaże w gminie.

Wejście na plażę La Pelosa ma byc płatne
Adobe Stock

Żeby wejść na plażę La Pelosa trzeba liczyć się z wieloma ograniczeniami już teraz. Nie można tam wnosić własnych ręczników i toreb plażowych. A za zabieranie piasku i kamyków z tej plaży grozi grzywna w wysokości do 5 tys. euro.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA