fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

Pomysł na integrację aniołów biznesu

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Pierwszy w Polsce punkt kontaktowy dla aniołów biznesu, czyli przedsiębiorców wspierających startupy, ruszył w ramach Kampusu Innowacji w Cambridge Innovation Center (CIC) w Warszawie.

- Potrzebujemy inwestorskiej rewolucji - mówi Robert Ługowski, partner zarządzający Cobin Angels - działającej od ponad pięciu lat sieci prywatnej sieci aniołów biznesu, która zrzesza ok. 50 inwestorów. To osoby, które osiągnęły sukcesy w biznesie, a teraz są gotowe wspierać innowacyjne przedsięwzięcia nie tylko finansowo, lecz także swoim doświadczeniem i kontaktami.

Ługowski chce teraz zbudować społeczność inwestorską aniołów biznesu, która ma się stać platformą i hubem do edukacji, do budowania kontaktów i koinwestycji z lokalnymi graczami a także punktem kontaktu dla międzynarodowych funduszy venture capital poszukujących możliwości inwestycyjnych w Europie Środkowowschodniej. Pomogłoby to przyciągnąć więcej kapitału zagranicznego do naszego regionu. Jak przypomina szef Cobin Angels, z raportu State of European Tech 2019 wynika, że Polska posiadając 5 proc. europejskich talentów technologicznych przyciąga zaledwie 0,5 proc. europejskiego kapitału wysokiego ryzyka.

- Zaobserwowaliśmy wzrost zaangażowania Aniołów Biznesu w Europie i chcemy zbudować w Polsce podobną kulturę inwestowania. Społeczność, którą zamierzamy wykreować wspólnie z CIC, ma szansę radykalnie zmienić lokalną mentalność- wyjaśnia Robert Ługowski, który jest również członkiem zarządu European Business Angel Association w Brukseli (EBAN). Według niego, w Polsce są tysiące osób, które mogą wesprzeć startupy we wzroście i internacjonalizacji właśnie jako Aniołowie Biznesu.

- Chcemy stworzyć dla takich osób przystań, w której będą mieli wszystkie narzędzia, żeby osiągnąć sukces w roli inwestora – dodaje szef Cobin Angels.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA