fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

RZECZoBiznesie: Dokąd zmierza strefa euro?

W dzisiejszym programie #RZECZoBiznesie rozmawiamy o przyszłości strefy euro, Odnawialnych Źródłach Energii oraz inwestowaniu w Startupy. Zapraszamy!

1. Strefa euro wyszła ze strefy burzy i wpłynęła na bezpieczne wody? Czy raczej prawdziwe wyzwania dopiero przed Unią Walutową? Jak dzisiaj wygląda prezentują się perspektywy na przyszłość dla wspólnej waluty. Nad problemem pochylamy się wraz z Stefanem Kawalcem, byłym wiceministrem finansów.

2. Odnawialne Źródła Energii, czyli przyszłość energetyki, przed która nie ma ucieczki. Rozwój nowej technologii w Polsce coraz natrafia na mniejsze lub większe problemy. Czy zawirowania wywołane projektem nowej ustawy dotyczącej inwestycji w elektrownie wiatrowe sprawi, że na pierwszy plan wysuną się panele fotowoltaiczne? Głos w tej sprawie zabierze Jarosław Tworóg, wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej Energetyki i Telekomunikacji.

3. Własna działalność gospodarcza? Załóżmy startup. Czego potrzebuje Polska, by zaistnieć na globalnej mapie innowacji, a co za tym idzie, zysków generowanych przez innowacyjne spółki. Czy mamy szansę wskoczyć do światowej awangardy innowacji? Czego potrzebują nowo powstałe spółki i jak je wspierać? Odpowiedzi szukamy wraz z Elizą Kruczkowską z organizacji Startup Poland.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA