fbTrack
REKLAMA

Ekonomia

PZU GO – prosta droga do bezpieczeństwa

W ocenie PZU w podróży najważniejsze jest bezpieczeństwo. Dlatego spółka stworzyła PZU GO.

PZU GO to niewielkie urządzenie w kształcie naklejki na przednią szybę oraz powiązana z nim aplikacja mobilna. Rejestrują one dane podczas jazdy i w razie wykrycia wypadku przekazują taką informację do Centrum Alarmowego. 

Centrum od razu kontaktuje się z kierowcą i sprawdza, czy nie potrzebuje pomocy. Jeśli nikt nie odbiera, PZU na miejsce ostatniej lokalizacji GPS wysyła służby ratunkowe. 

PZU przekracza granice

- To projekt, który stanowczo wykracza poza to, co zwykle robią ubezpieczyciele. Zamiast tylko wypłacać odszkodowania, zobowiązaliśmy się do tego, by pomóc naszym klientom wtedy, kiedy najbardziej tego potrzebują – mówi Paweł Surówka, prezes PZU.

– Nad żadnym projektem w ubiegłym roku nie pracowaliśmy równie intensywnie. A to dlatego, że przekroczyliśmy kilka granic – wskazuje. – Z jednej strony nie tylko płacimy odszkodowania naszym klientom, ale chcemy im pomóc. Ale z drugiej strony przekroczyliśmy też granicę między spółką ubezpieczeniową, a spółką technologiczną.

– Ponieważ nie znaleźliśmy na rynku takich rozwiązań, które by nas satysfakcjonowały, których oczekiwaliśmy dla naszych klientów, postanowiliśmy sami je zbudować – podkreśla Paweł Surówka. 

PZU GO dla bezpieczeństwa na drodze

Urządzenie było w ubiegłym roku intensywnie testowane przez wiele miesięcy, m.in. przez pracowników spółki. Testy obejmowały sytuacje spotykane na co dzień na drodze.

– Przejechaliśmy setki tysięcy kilometrów. Zebraliśmy cenne dla nas wnioski. Ale wydarzyły się też prawdziwe wypadki. Dlatego dziś możemy powiedzieć: PZU GO jest urządzeniem, które ratuje życie - mówi Paweł Surówka.

Raz w tygodniu użytkownicy otrzymują raport dotyczący bezpieczeństwa i płynności jazdy. Dostają też porady, jak poprawić styl i ekonomikę swojego zachowania na drodze.

Dla kierowców, którzy jeżdżą bezpiecznie, PZU przewidział nagrody. Może to być zniżka na paliwo, darmowa kawa czy darmowa myjnia na stacji paliw.

Materiał Partnera 

REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA