fbTrack
REKLAMA

Ekonomia

PZU GO – prosta droga do bezpieczeństwa

W ocenie PZU w podróży najważniejsze jest bezpieczeństwo. Dlatego spółka stworzyła PZU GO.

PZU GO to niewielkie urządzenie w kształcie naklejki na przednią szybę oraz powiązana z nim aplikacja mobilna. Rejestrują one dane podczas jazdy i w razie wykrycia wypadku przekazują taką informację do Centrum Alarmowego. 

Centrum od razu kontaktuje się z kierowcą i sprawdza, czy nie potrzebuje pomocy. Jeśli nikt nie odbiera, PZU na miejsce ostatniej lokalizacji GPS wysyła służby ratunkowe. 

PZU przekracza granice

- To projekt, który stanowczo wykracza poza to, co zwykle robią ubezpieczyciele. Zamiast tylko wypłacać odszkodowania, zobowiązaliśmy się do tego, by pomóc naszym klientom wtedy, kiedy najbardziej tego potrzebują – mówi Paweł Surówka, prezes PZU.

– Nad żadnym projektem w ubiegłym roku nie pracowaliśmy równie intensywnie. A to dlatego, że przekroczyliśmy kilka granic – wskazuje. – Z jednej strony nie tylko płacimy odszkodowania naszym klientom, ale chcemy im pomóc. Ale z drugiej strony przekroczyliśmy też granicę między spółką ubezpieczeniową, a spółką technologiczną.

– Ponieważ nie znaleźliśmy na rynku takich rozwiązań, które by nas satysfakcjonowały, których oczekiwaliśmy dla naszych klientów, postanowiliśmy sami je zbudować – podkreśla Paweł Surówka. 

PZU GO dla bezpieczeństwa na drodze

Urządzenie było w ubiegłym roku intensywnie testowane przez wiele miesięcy, m.in. przez pracowników spółki. Testy obejmowały sytuacje spotykane na co dzień na drodze.

– Przejechaliśmy setki tysięcy kilometrów. Zebraliśmy cenne dla nas wnioski. Ale wydarzyły się też prawdziwe wypadki. Dlatego dziś możemy powiedzieć: PZU GO jest urządzeniem, które ratuje życie - mówi Paweł Surówka.

Raz w tygodniu użytkownicy otrzymują raport dotyczący bezpieczeństwa i płynności jazdy. Dostają też porady, jak poprawić styl i ekonomikę swojego zachowania na drodze.

Dla kierowców, którzy jeżdżą bezpiecznie, PZU przewidział nagrody. Może to być zniżka na paliwo, darmowa kawa czy darmowa myjnia na stacji paliw.

Materiał Partnera 

REKLAMA