fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Crowdfunding stanie się napędem innowacji

123RF
W ciągu kilku miesięcy resort finansów 10-krotnie zwiększy limit pieniędzy, jakie firmy mogą pozyskiwać z internetowych zbiórek – ustaliła „Rzeczpospolita".

Z początkiem II kwartału 2018 r. mają wejść w życie przepisy, które zniosą dotychczasowy limit 100 tys. euro (ok. 420 tys. zł), jakie spółki akcyjne mogły otrzymać w ramach tzw. equity crowdfundingu, czyli sprzedaży udziałów np. internautom. Takie stosunkowo niewielkie emisje to coraz popularniejszy sposób pozyskiwania inwestorów i jeden z napędów rynku startupów w Wielkiej Brytanii. W Polsce jednak on wciąż raczkuje. Ministerstwo Finansów (MF) chce to zmienić.

Impuls dla startupów

MF szykuje przepisy, które zwiększą dotychczasowy limit, i to aż dziesięciokrotnie – do 1 mln euro (4,2 mln zł). To oznacza, że spółki będą mogły do takiej kwoty sprzedawać swoje udziały bez obowiązku wszczynania czasochłonnych i skomplikowanych procedur w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Zmiany to efekt regulacji unijnych, które kraje członkowskie muszą wdrożyć do lutego 2019 r. Jak się dowiedzieliśmy, resort finansów nie zamierza jednak czekać aż tak długo....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA