fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

INNOventure inwestuje w Exon

Bloomberg
1 mln zł trafi do spółki technologicznej Exon. Pieniądze, zainwestowane przez INNOventure (wspólna inicjatywa Krakowskiego Parku Technologicznego i inwestorów prywatnych) mają być przeznaczone na prace badawczo-rozwojowe. Dzięki nim Exon ma rozwinąć kolejne projekty z zakresu internetu rzeczy (IoT) i sztucznej inteligencji.

- To pierwsza inwestycja funduszu w przedsiębiorstwo, które już sprzedaje swoje rozwiązania. Przekonał nas sposób, w jaki Exon wykorzystał pieniądze wygrane w poprzednich konkursach dla startupów - mówi Marcin Molo, partner zarządzający INNOventure.

Do tej pory INNOventure inwestował głównie w projekty pochodzące ze środowisk naukowych i będące na wczesnym etapie prac badawczo-rozwojowych. Tym razem zespół funduszu zdecydowali się na inny krok i wsparł firmę, która nie tylko pracuje nad rozwojem technologii IoT dla biznesu, ale też sprzedaje już swoje produkty. Jak podkreśla Marcin Molo, umiejętność pozyskania klientów dla swoich rozwiązań jest równie ważna jak sama technologia.

- Inwestując w kolejny pomysł Exon chcemy pokazać, że nie jesteśmy tylko dla firm na bardzo wczesnym etapie rozwoju, a również dla tych, które chcą się dalej rozwijać i tworzyć kolejne innowacyjne produkty - dodaje.

Firma Exon została w 2014 r. laureatem konkursu na najlepszy biznesplan, realizowany w ramach „Programu wspierania przedsiębiorczości w Toruniu na lata 2014-2020". Wygrane wtedy 200 tys. zł pozwoliło na stworzenie pierwszych produktów i zdobycie pierwszych klientów. Rozwiązania firmy Exon znalazły nabywców m.in. w takich krajach, jak Finlandia, Węgry, Arabia Saudyjska, Kuwejt, Australia, Rumunia. Obecnie zespół Exon skupia się na rozwoju platformy Synati, która jest połączeniem IoT oraz sztucznej inteligencji.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA