fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Warren Buffett zaskakuje. Przekazał 100 tys. dolarów studenckiej gazecie z Nebraski

Bloomberg
Miliarder znany jest ze swojej działalności charytatywnej. Tym razem wśród obdarowanych znalazła się gazeta prowadzona przez studentów.

Warren Buffett od lat konsekwentnie realizuje plan przekazania większości swojego majątku na cele charytatywne. W tym roku przekazał kolejne 3,4 mld dolarów w akcjach swojego funduszu Berkshire Hathaway różnym instytucjom. W większości nie było zaskoczeń – wśród obdarowanych znalazła się Bill and Melinda Gates Foundation czy Susan Thompson Buffett Foundation. Jednak 524 akcje funduszu Bershire Hathaway warte nieco ponad 100 tysięcy dolarów trafiły w dość zaskakujące miejsce.

Miliarder przekazał akcje uniwersyteckiej, prowadzonej przez studentów, gazecie Daily Nebraskan. Tym samym Buffett wsparł prowadzoną przez gazetę od stycznia akcję fundraisingu. Daily Nebraskan Editorial Support Fund gromadzi środki na płace dla 150 studenckich reporterów i wydawców pracujących na rzecz gazety. Według CNBC gromadzenie środków ten sposób okazało się konieczne, gdy przestały wystarczać środki pochodzące z reklamy i składek studentów. Studencka gazeta tym samym ma podobne problemy do tych, z którymi borykają się tradycyjne media na całym świecie.

Wybor Daily Nebraskan przez Buffetta nie jest jednak do końca przypadkowy. Jego rodzice poznali się pracując w tej gazecie, można więc powiedzieć, że miliarder ma prawo mieć do niej sentyment. Warto przypomnieć, że swoją karierę zawodową Buffett zaczynał rozwożąc sąsiadom egzemplarze Washington Post (a wiele lat później był poważnym udziałowcem tej gazety).

Daily Nebraskan istnieje od 1871 roku, założona jako Monthly Hesperian Student przez studentów Uniwersytetu Nebraska-Lincoln. To niezależna studencka gazeta wydawana i pisana w całości przez studentów, jedynym profesjonalistą jest wieloletni menedżer biznesowy gazety Dan Shattil.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA