fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Roszady w Ursusie. Spółka ma nowego prezesa

materiały prasowe
Tomasz Zadroga złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa Ursusa. Rada nadzorcza spółki powołała na to stanowisko Arkadiusza Miętkiewicza.

Rynek negatywnie zareagował na zmiany we władzach spółki. W trakcie środowej sesji notowania Ursusa spadały nawet o prawie 2 proc., ale zniżce towarzyszyły niskie obroty.

To kolejna zmiana we władzach Ursusa w ostatnich tygodniach. W połowie czerwca z funkcji wiceprezesa została odwołana Agnieszka Biała, która pełniła funkcję członka zarządu odpowiedzialnego za restrukturyzację spółki. Zadroga kierował spółką od grudnia 2018 r. Po ostatnich roszadach ścisłe kierownictwo firmy skurczyło się do dwóch osób.

Głównym celem władz Ursusa było doprowadzenie do porozumienia z wierzycielami. By tego dokonać, najpierw muszą przekonać banki, którym spółka musi oddać ok. 100 mln zł. Kluczowym argumentem firmy w negocjacjach z instytucjami finansowymi ma być plan sprzedaży majątku, który Ursus miał przedstawić do końca czerwca, ale termin ten nie został dotrzymany. Jego kluczowym elementem plany są dezinwestycje obejmujące m.in. sprzedaż pozostałych nieruchomości, w tym zakładów produkcyjnych. Zarząd rozważał kilka wariantów. W czerwcu spółka poinformowała o rozpoczęciu negocjacji z inwestorem dotyczących sprzedaży części lub całości działalności w Dobrym Mieście.

Pogarszające się wyniki finansowe i kłopoty z finansowaniem bieżącej działalności jesienią 2018 r. doprowadziły do otwarcia przyspieszonego postępowania układowego celem ochrony spółki przed wierzycielami. Z początkiem kwietnia zarząd Ursusa przedstawił propozycje układu i restrukturyzacji.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA