fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Wstrząs na rynku ochrony: Konsalnet szuka inwestora

123RF
Szykuje się największe od lat przejęcie w branży. Pod młotek idzie spółka, której przychody w tym roku sięgną 850 mln zł. Wprowadzane zmiany podatkowe i płacowe już zmieniają sektor security.

Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita", w najbliższych tygodniach Konsalnet oficjalnie rozpocznie poszukiwanie inwestora. Zarząd spółki spodziewa się, że jeszcze w tym roku zakończy przygotowania do transakcji, a formalne przejęcie byłoby finalizowane prawdopodobnie w 2017 r.

Sławomir Wagner, prezes Polskiej Izby Ochrony, nie jest zaskoczony. Przypomina, że właściciel Konsalnetu, fundusz inwestycyjny Value4Capital, już wcześniej zapowiadał wyjście z biznesu security w Polsce. – To naturalna kolej rzeczy, że fundusz wycofuje się po zrealizowaniu zakładanych celów i wyczerpaniu możliwości rozwojowych. Osiągnął sporo – od 2009 roku udało się skonsolidować część polskiego rynku ochrony i zbudować firmę zajmującą drugą pozycję w krajowym, branżowym rankingu – komentuje Wagner.

Fundusz wychodzi

Po tegorocznej rewolucji związanej z ozusowaniem umów, które było trudną próbą dla całego wartego 7,5 mld zł i zatrudniającego 250 tys. pracowników sek...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA