fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Polska protestuje przeciw ograniczaniu konkurencji naszych tirów

Bloomberg
Polska protestuje przeciw ograniczaniu konkurencji. Ciężarówki znad Wisły przewożą najwięcej towarów w transporcie międzynarodowym w Europie.

Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa, wykorzystał wczoraj posiedzenie unijnej rady ds. transportu, żeby zaprotestować przeciwko ograniczaniu konkurencji ze strony firm transportowych. Chodzi o ustawę o płacy minimalnej w Niemczech (tzw. MiLoG) oraz ustawę o działalności gospodarczej i równości szans we Francji (tzw. Loi Macron). Obie na różne sposoby ograniczają możliwość świadczenia usług transportowych, nawet gdy chodzi tylko o tranzyt czy kabotaż.

Rosną nasze szanse

– Francja i Niemcy doprowadzają do upadku branżę transportową takich krajów, jak Polska, Węgry, Czechy, Słowacja czy Słowenia – powiedział Adamczyk. Ale w czasie debaty Polskę i cały region poparły także Hiszpania, Portugalia i Irlandia. Z kolei Niemcy i Francja uzyskały poparcie Szwecji, Danii i Belgii. – Sprawa wreszcie stała się publiczna, została przeniesiona na poziom rządowy. Nie da się już dłużej zamiatać tego pod dywan – cieszył się polski minister. Jak zauważył, jeszcze ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA