fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Najbardziej wpływowi ludzie świata. Putin nie jest nr. 1

Władimir Putin
AFP
Władimir Putin nie jest już najbardziej wpływowym człowiekiem na Ziemi. Jest nim Xi Jinping. W dziesiątce tych, którzy mogą wszystko, znaleźli się trzej giganci biznesu.

Magazyn Forbes opublikował swój coroczny ranking 75 najbardziej wpływowych ziemian. To politycy, biznesmeni, przywódcy duchowi, wizjonerzy. Mogą wszystko lub prawie wszystko. Lider jest nowy - to przewodniczący Chin Xi Jinping. Forbes podkreśla rolę Chińczyka na arenie międzynarodowej i konsekwentne realizowanie reform rynkowych w państwie.

Xi Jinping

Na drugiej pozycji Władimir Putin głównie dzięki aferze z rosyjskich mieszaniem w amerykańskich wyborach prezydenckich. Donald Trump znalazł się tuż za Putinem. Forbes podkreśla, że to pierwszy miliarder-prezydent USA. Wciąż posiada budynki na Manhattanie, pola golfowe i winnice.

Donald Trump

Najbardziej wpływowym Europejczykiem jest Europejka - kanclerz Niemiec Angela Markel, która pozostała przy władzy na czwartą swoją kadencję.

Angela Merkel

Wśród biznesmenów najbardziej wpływowy jest ten najbogatszy - szef Amazon - Jeff Bezos, którego majątek w tym roku przekroczył 100 mld dol.. Duchowym przywódcą o największej mocy jest papież Franciszek; za nim na siódmej pozycji Bill Gates także z racji tego, że fundusz charytatywny, który założył z żoną jest największym tego typu na świecie.

W dziesiątce znalazł się też najbardziej wpływowy muzułmanin - młody następca saudyjskiego tronu Mohammed ibn Salman - on nie tylko aresztował dziesiątki saudyjskich książąt za korupcję i nepotyzm ale wprowadza rewolucyjne reformy dopuszczające kobiety do biznesu i życia społecznego.

Na dziewiątej pozycji premier Indii Narendra Modi a dziesiątkę zamyka Larry Page programista, współzałożyciel i współtwórca (z Siergiejem Brinem) najpopularniejszej wyszukiwarki świta - Google.

Narendra Modi

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA