fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Jack Ma się odnalazł. Rozmawiał z nauczycielami online

Jack Ma
Bloomberg
Założyciel koncernu Alibaba Jack Ma odnalazł się. Rozmawiał online z nauczycielami, podczas wręczania nagród.

Chiński miliarder od ponad 2 miesięcy nie był widziany publicznie i został nawet zastąpiony jako juror w talent show, które sam finansował.

Jack Ma pojawił się na wideokonferencji poświęconej edukacji na terenach wiejskich.

Ma, były nauczyciel języka angielskiego, powiedział w nagraniu wideo, że „uczył się i myślał” i doszedł do wniosku, że chińscy przedsiębiorcy muszą służyć wizji kraju na rzecz „rewitalizacji obszarów wiejskich i wspólnego dobrobytu” – informuje South China Morning Post.

Media na całym świecie zainteresowały się jego zniknięciem, ponieważ władze chińskie zaczęły interesować się internetowym imperium miliardera. Wstrzymano giełdowy debiut kolejnej jego firmy Ant Group a władze rozpoczęły postępowanie antymonopolowe, tuz po tym jak Ma publicznie skrytykował w październiku 2020 r. chińskie banki za „mentalność właściciela lombardu”, która utrudnia finansowanie innowacyjnych chińskich firm. A także za używanie „metod zarządzania stacją kolejową do kierowania lotniskiem”.

Ma został wezwany na rozmowę do banku centralnego. Debiut Ant Group wstrzymano, a „The Wall Street Journal” twierdzi jednak, że zlecił to osobiście prezydent Chin Xi Jinping.

Na tym jednak nie koniec. W grudniu 2020 r. chiński nadzór nałożył na Alibabę 76,4 tys. dol. kary za nieuprawnione przejęcie sieci InTime Retail. Chwilę później poinformowano zaś o wszczęciu oficjalnego postępowania w związku z „praktykami monopolistycznymi”.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA