fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Kultowa marka zostanie. Niemcy sprzedali Zelmera Hiszpanom

Fotorzepa, Krzysztof Lokaj
Choć nowy właściciel kultowej marki zapowiedział jej likwidację, to dzięki jej przejęciu uda się ją na rynku zachować.

Dotychczasowy właściciel marki - niemiecki  koncern BSH Group, znany z produkcji marek Bosch i Siemens, kupił Zelmera w 2013 r. W maju 2019 ogłosił zmianę strategii rynkowej i zapowiedział, że wraz z końcem roku zakończy produkcję urządzeń AGD polskiej marki, choć jej zakład pod Rzeszowem zatrzymuje. Wzbudziło to ogromne kontrowersje, że firma chce zlikwidować tak mocną i doskonale znaną markę. Zainteresowanie rozwojem Zelmera wyraził hiszpański producent i dystrybutor drobnego sprzętu AGD - firma B&B Trends, która od 1 stycznia br. została właścicielem marki. Z kolei polski partner Eurogama  zapewni Zelmerowi dystrybucję na polskim rynku.

BSH z kolei podał, że decyzja o sprzedaży marki nie dotyczy aktywów firmy. Produkcja w Rogoźnicy będzie konsekwentnie rozwijana, a sam zakład nadal pozostaje kluczową fabryką w strukturze produkcyjnej Grupy BSH na świecie. - Jednocześnie informujemy, że nadal zapewniony będzie serwis gwarancyjny i pogwarancyjny dla wszystkich urządzeń marki Zelmer wyprodukowanych przez BSH – czytamy w komunikacie niemieckiego producenta AGD.

- Możliwość dystrybucji marki Zelmer jest dla nas niezwykłym wyróżnieniem, a zarazem wielką odpowiedzialnością i wyzwaniem. Wraz z naszym hiszpańskim partnerem, największy nacisk chcemy położyć na kontynuowanie jej tradycji i filozofii, wprowadzanie nowych kategorii i nowych produktów oraz długofalowy rozwój" – mówi Andrzej Woźniak, prezes Eurogama Sp. z o.o. Celem nowego właściciela jest zachowanie historycznych wartości marki i promowanie produkcji polskich i europejskich fabryk nowych produktów, które mają powstać.

B&B Trends to hiszpańska grupa z dużym doświadczeniem w branży SDA z fabrykami w Europie, zatrudniająca ponad 250 pracowników. Jej produkty są obecnie sprzedawane w ponad 50 krajach pod markami Ufesa, Di4 i Daga. Grupa utrzymuje międzynarodowy rozwój po przejęciu w 2018 r. historycznej, hiszpańskiej marki Ufesa oraz grupy produktów w obszarze pielęgnacji odzieży od BSH Group, w tym fabryki w Vitorii i R&D Center (Centrum Badawczo-Rozwojowego).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA