fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

LPP zainwestuje w 2018 r. o 5 proc. więcej

Fotorzepa/Krzysztof Skłodowski
Dwucyfrowy wzrost przychodów i utrzymanie z lekką tendencją wzrostową marżę brutto, tak aby wyniosła 53-54 proc. to cele największej firmy odzieżowej w kraju na 2018 r.

Po obfitym 2017 roku, gdy wydatki inwestycyjne LPP mają być w sumie o około 50 proc. wyższe niż w 2016 r., przyszły rok przyniesie uspokojenie – wynika z prezentacji spółki podanej przy okazji publikacji sprawozdania za III kwartał br.

W przyszłym roku inwestycje właściciela marki Reserved urosnąć mają o około 5 proc. do 430 mln zł.

Rozwój sieci sklepów pochłonąć ma 320 mln zł, czyli nieco mniej niż w tym roku (firma zapowiedziała wydatki rzędu 370 mln zł). Za te pieniądze powierzchnia handlowa sklepów ma urosnąć o 10 proc., czyli nieco szybciej niż w tym roku. LPP nieznacznie (o około 7 tys. m kw.) obniżyło przy tym cel na ten rok i zakłada 9-proc. przyrost powierzchni. Ma ona przekroczyć w grudniu 1 mln m kw. W przyszłym roku zaś – 1,1 mln mkw.

W przyszłym roku 90 mln zł pochłonie siedziba, a 20 mln zł to wydatki na informatykę i e-commerce. Dla porównania w tym roku rozbudowa siedziby kosztować miała w sumie 10 mln zł, a pozostałe dwa obszary 30 mln zł.

LPP w przyszłym roku ma w planie wejście do trzech krajów: Kazachstanu (sklepy własne), do Izraela (poprzez franczyzę) oraz na Słowenię (samodzielnie). W sumie w grudniu przyszłego roku sklepy Reserved mają być w 23 krajach.

Po trzech kwartałach br. działa na 20 rynkach, prowadząc 1683 sklepy o łącznej powierzchni blisko 940 m kw. (wzrost o 5,9 proc. rok do roku).

W końcu 2018 r. sklepy internetowe LPP mają działać w 16 krajach, co oznacza przyrost o 5 wobec poziomu planowanego na ten rok, a wobec stanu na koniec września o 6.

Grupa liczy, że jej przychody z kanału e-commerce powiększą się w przyszłym roku o 100 proc. (w tym roku rosną do tej pory o ponad , co wobec zapowiedzi na ten rok daje sumę 700 mln zł.

W ciągu trzech kwartałów br. odzieżowa grupa odnotowała 4,88 mld zł przychodów, 201,7 mln zł zysku operacyjnego i 141,2 mln zł zysku netto. Zarówno te dane, jak i dane za trzeci kwartał br., są zbieżne ze wstępnymi danymi finansowymi za te okresy przedstawionymi wcześniej przez grupę.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA