fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Zalando inwestuje pod Łodzią

123RF
Największy w Europie e-sklep z odzieżą zacznie w tym roku budować swoje drugie centrum logistyczne w Polsce.

Zalando uruchomiło niedawno centrum logistyczne pod Szczecinem. Kolejny obiekt zbuduje dla dla e-sklepy firma Goodman, inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym roku w Głuchowie pod Łodzią.

W obiekcie o powierzchni 130 tys. mkw. powstanie 1 tys. miejsc pracy. Centrum będzie obsługiwane przez zewnętrznego usługodawcę logistycznego, a rozpoczęcie testów operacyjnych planowanie jest na koniec 2018 r.

Lokalizacja w Głuchowie pod Łodzią została wybrana z kilku powodów. Decydujące znaczenie miało położenie geograficzne w centralnej Polsce, obecność potencjalnych pracowników, rozwinięta infrastruktura, a zwłaszcza znajdujące się w pobliżu autostrady A1 i A2. Równie istotna była także sprawna współpraca z władzami lokalnymi, regionalnymi i krajowymi. - Nowa inwestycja przy jednoczesnej synergii z istniejącym centrum logistycznym pod Szczecinem to najlepsze rozwiązanie, które znacznie zwiększy naszą przepustowość – mówi Jan Bartels, wiceprezes Zalando.

Z nowego centrum logistycznego skorzystają przede wszystkim polscy klienci. - Polski rynek e-commerce jest jednym z najszybciej rozwijających się w całej Europie. Odpowiedzią na to oraz na dynamiczny rozwój Zalando na tym rynku jest budowa drugiego centrum logistycznego właśnie w centralnej Polsce. Nowa inwestycja pozwoli utrzymać najwyższe standardy obsługi oraz zadowolenia klientów w Polsce i całej Europie – mówi Giuseppe Tamola, Country Manager Zalando na Polskę, Włochy i Hiszpanię.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA