fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Znane produkty Ikei i McDonald’s są niebezpieczne dla dzieci

123RF
2016 rok przyniósł największą od 2004 roku liczbę wezwań o zwrot produktów niebezpiecznych dla dzieci. Za niemal połowę takich wyrobów odpowiadały Ikea i McDonald’s.

Wzrost liczby wycofanych z rynku produktów, które stwarzają zagrożenie dla dzieci, pojawił się po kilku latach tendencji spadkowej, W 2015 roku wezwano do zwrotu stosunkowo niewiele, bo 5,5 miliona sztuk takich wyrobów. W 2016 roku było ich jednak aż 66,8 miliona. Za niemal połowę takich wyrobów odpowiadały Ikea i McDonald’s.

Statystyki obejmują nie tylko wyroby przeznaczone wyłącznie dla dzieci, ale także te, które stwarzają zagrożenie dla najmłodszych. Najnowszy raport opublikowała amerykańska organizacja non-profit Kids In Danger.

Główne grzechy Ikei i McDonald's

W ubiegłym roku wielkie poruszenie w handlu wywołała Ikea. Amerykański oddział spółki zdecydował o wycofaniu z rynku popularnych komód Malm. Klienci nie dostosowali się do zaleceń producenta i nie przytwierdzili ich do ścian. W efekcie w Stanach zginęło kilkoro dzieci, a z rynku wycofano 29 mln sztuk Malmów.

W Stanach Zjednoczonych Ikea zgodziła się nawet wypłacić 50 mln dolarów odszkodowania rodzicom trojga dzieci, które straciły życie przygniecione przez upadające meble Malm.

McDonald's zaliczyło z kolei wpadkę z mającymi mierzyć liczbę kroków opaskami fitness. Wykonane były z plastiku i gumy. W reakcji na sygnały o gryzących i drażniących skórę opaskach, z rynku wycofano 32,6 miliona gadżetów.

Za zwrócone opaski Step-it konsumenci dostali bezpłatnie inne zabawki dla dzieci plus kubek jogurtu lub torebkę plasterków jabłek.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA