fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

#RZECZoBIZNESIE: Grzegorz Hajdarowicz: Przygotowuję się na ciężkie czasy

tv.rp.pl
Dzisiaj na giełdzie nie ma zrozumienia do tego, że przedsiębiorcy nie można pętać nieskończoną ilością lin i kazać mu jeszcze biegać – mówi Grzegorz Hajdarowicz, przedsiębiorca.

Gość zaznaczył, że w długoterminowej perspektywie zapowiada się w Polsce źle. - Jesteśmy za biednym krajem na eksperymenty socjalne, które ostatnio mamy zafundowane – mówił.

KCI, jedna ze spółek przedsiębiorcy, będzie przetransferowana z głównego parkietu warszawskiej giełdy na rynek NewConnect.

- Sformułowałem strategię na 2017-20. Odnosi się ona, mam nadzieję do mylnych prognoz. Niemniej jako prezes spółki muszę myśleć w kategoriach przygotowania spółki do trudnych czasów – tłumaczył Hajdarowicz. - Strategia zakłada różnego rodzaju operacje i przygotowanie struktury na potencjalne wstrząsy. Jednym z elementów jest zmniejszenie kosztów, uproszczenie określonych procedur. Dzisiaj na giełdzie nie ma zrozumienia do tego, że przedsiębiorcy nie można pętać nieskończoną ilością lin i kazać mu jeszcze biegać. Przedsiębiorca potrzebuje mieć swobodę, dużą dozę wolności gospodarczej itd. Chcąc uprościć, a zostać jednak na giełdzie, postanowiłem podjąć dość nowatorską operację – mówił.

Druga spółka, Gremi Media, wydawca Rzeczpospolitej i Parkietu też będzie wchodzić na NewConnect.

- Chcę, żeby Gremi Media była publiczną spółką. Zostawię dla siebie co najmniej 60 proc. akcji. Nie widzę walorów dzisiaj z wejścia na giełdę na parkiet podstawowy – wyjaśnił przedsiębiorca.

Obecnie poszukiwani są inwestorzy mniejszościowi. - Rozmawiamy z paroma potencjalnymi inwestorami i są różne warianty zakładane. Jeden zakłada pre-IPO, sprzedaż akcji przed rozpoczęciem procesu. Drugi zakłada w ramach IPO – wyjaśnił Hajdarowicz.

- Moja oferta jest dedykowana do wybranych podmiotów. Nie jestem zainteresowany podmiotami spekulacyjnymi, które kupią i sprzedadzą. Interesuje mnie perspektywa 5 lat – dodał.

Zaznaczył, że wprowadzając Gremi Media na NewConnect zyskuje okres przejściowy. - Znacznie łatwiej będzie wejść na parkiet podstawowy – mówił. - Łatwiej będzie też pójść na inną giełdę, jeżeli polska giełda nie będzie realizowała moich oczekiwań. Jest też łatwość emisji obligacji, pozyskiwania kredytów, ewentualnych przejęć. To jest przygotowanie się do akcji, obóz treningowy – wyjaśnił Hajdarowicz.

Gość tłumaczył, że przez Gremi Media chce dostarczać zrównoważonej opinii o świecie w oparciu o pewien kodeks. - Zakłada on wsparcie wolnego rynku, prywatnej własności, prywatnych przedsiębiorców i funkcjonowanie w pewnych wartościach konserwatywnych – tłumaczył. - Nie jesteśmy ani prorządowi, ani antyrządowi. Chcemy pokazywać świat w oparciu o wymienione wartości, czyli krytykować wszystkich tych, którzy będą zwalczali wolny rynek, a popierać pomysły, które ten rynek będą wspierały – podsumował.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA