fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Aplikacje/egzaminy

Egzaminy zawodowe przebiegły bez niespodzianek

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Choć frekwencja była wysoka, to i tak nie wszyscy uprawnieni przystąpili w tym roku do egzaminu adwokackiego i radcowskiego. Jeden z uczestników został wykluczony z egzaminu z powodu posługiwania się niedozwolonymi materiałami.

Zobacz podsumowanie: dzień pierwszy, dzień drugi, dzień trzeci, dzień czwarty

Resort sprawiedliwości podzielił się najnowszymi statystykami dotyczącymi zakończonych w piątek zmagań o tytuł profesjonalnego pełnomocnika. Do potyczek stanęło dokładnie 4891 osób.

„Frekwencja na egzaminach była bardzo wysoka. Według danych otrzymanych z poszczególnych komisji, do egzaminu adwokackiego przystąpiło 2181 zdających, co stanowi 98,3 proc. spośród 2219 osób dopuszczonych do egzaminu. Z kolei do egzaminu radcowskiego przystąpiło 2710 zdających, co stanowi 98,4 proc. spośród 2755 osób, które zostały dopuszczone do egzaminu" – wylicza Ministerstwo Sprawiedliwości.

Ministerstwo wskazuje także, że z informacji od przewodniczących komisji wynika, że egzaminy przebiegały zgodnie z obowiązującymi przepisami. Oznacza to, że zadania egzaminacyjne zostały wydrukowane i dostarczone przy zachowaniu zasad poufności. Do każdej komisji prawidłowo dostarczono także nośniki z aplikacją komputerową do zdawania egzaminów. Dla jednej osoby egzamin skończył się jednak przed czasem.

„Z egzaminu radcowskiego został wykluczony jeden zdający z powodu posługiwania się niedozwolonymi materiałami. Wykluczeń brak w odniesieniu do egzaminu adwokackiego" – informuje ministerstwo.

Na wyniki egzaminów zdający muszą teraz poczekać. Ich ogłoszenie spodziewane jest między drugą dekadą kwietnia a pierwszą dekadą maja 2018 r.

Egzamin radcowski odbywał się w 19 miastach, adwokacki zaś w 13. Powołanych zostało 75 komisji egzaminacyjnych.

Podczas trwających cztery dni zmagań zdający mogli korzystać z przyniesionych przez siebie aktów prawnych, komentarzy i orzecznictwa. Dodatkowo, komisje egzaminacyjne zapewniły im również dostęp do stanowisk komputerowych z systemem informacji prawnych.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA