Wybuch paniki na stadionie piłkarskim. Jest wiele ofiar

Co najmniej 12 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w wyniku wybuchu paniki, do którego doszło na stadionie piłkarskim w stolicy Salwadoru.

Publikacja: 21.05.2023 08:25

Kibice na stadionie Cuscatlán w Salwadorze w czasie trwania akcji ratunkowej po wybuchu paniki

Kibice na stadionie Cuscatlán w Salwadorze w czasie trwania akcji ratunkowej po wybuchu paniki

Foto: Milton FLORES / AFP

zew

Początkowo miejscowa policja informowała o 9 ofiarach, ostatnie doniesienia mówią o 12 ofiarach śmiertelnych.

Według policji, do zdarzenia doszło na stadionie Cuscatlán w San Salvador. Do tragedii doszło prawdopodobnie wówczas, gdy kibice próbowali dostać się na mecz między drużynami Alianza - FAS, który miał rozpocząć się o godz 19:30 czasu lokalnego.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Wypadki
Samolot Air India rozbił się przy starcie z lotniska w Indiach. Wiele ofiar śmiertelnych, jedna osoba przeżyła
Wypadki
Jakie były najtragiczniejsze katastrofy lotnicze w historii Indii?
Wypadki
Dramat w Liverpoolu: Kierowca wjechał w tłum świętujących kibiców. Wielu rannych
Wypadki
USA: Katastrofa prywatnego samolotu. Spadł na dom
Materiał Promocyjny
Bank Pekao nagrodzony w konkursie The Drum Awards for Marketing EMEA za działania w Fortnite
Wypadki
Katastrofa lotnicza w Finlandii. Zderzyły się helikoptery