Do "niekontrolowanej detonacji" doszło ok. godz. 17:15 na terenie zakładu produkcyjnego w miejscowości Krupski Młyn (powiat tarnogórski) - poinformowała firma Nitroerg. Na miejscu trwa akcja służb ratunkowych, wysłano śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W wyniku eksplozji jeden budynek został zniszczony. Przez noc poszukiwano dwóch osób, które nie zgłosiły się do punktu zbiórki. Rano okazało się, że nie żyją. Firma oświadczyła, że nie występuje zagrożenie dla lokalnej społeczności.

Czytaj więcej

Pożar, eksplozje i wybuch paniki w klubie nocnym. 17 osób zginęło w stolicy Kamerunu

Portal remiza.com.pl przekazał, że na miejsce zdarzenia wysłano kilkanaście zastępów straży pożarnej, Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego oraz Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo–Ratowniczą z psami. Według tego źródła, do wybuchu doszło podczas procesu technologicznego mieszania 800 kilogramów nitrogliceryny.

Według lokalnych mediów, wybuch był słyszalny w promieniu wielu kilometrów.

Firma Nitroerg SA wytwarza materiały wybuchowe emulsyjne, amonowo-saletrzane, dynamity, elektryczne, nieelektryczne oraz elektroniczne systemy inicjowania. Spółka, której głównym udziałowcem jest KGHM Polska Miedź S.A. podaje, że jej produkty są eksportowane do ponad 40 państw.