Do wypadku doszło dziś około godziny 6 na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Zagrody Łukówieckie w powiecie lubartowskim.

Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o dachowaniu pojazdu osobowego. - Według wstępnych ustaleń samochód kia sportage na prostym odcinku drogi wypadł z jezdni, dachował, podczas dachowania uderzył w przepusty i zatrzymał się na dachu w obrębie drogi – mówi mł. asp. Kamil Karbowniczek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Czytaj więcej

Akt oskarżenia za śmiertelny wyścig

Autem podróżowały cztery osoby. Trzy z nich w trakcie dachowania wypadły z pojazdu i w wyniku odniesionych obrażeń zmarły na miejscu.

Byli to 51-letni kierowca auta, mieszkaniec powiatu parczewskiego oraz dwaj pasażerowie 38-latek i 40-latek, mieszkańcy powiatu radzyńskiego. Ranny został 35-letni pasażer z powiatu radzyńskiego.

Obecnie droga krajowa nr 19 jest całkowicie zablokowana, utrudnienia z przejazdem mogą potrwać kilka godzin.

Policja kieruje ruch na objazdy: dla samochodów osobowych przez m. Łukówiec, dla samochodów ciężarowych i autobusów: Lubartów – Kozłówka – Samoklęski – DW 809 – Przytoczno – DK48 – węzeł Kock Północ. Na miejscu pracują służby - policja i straż pożarna, które ustalają przyczyny tego wypadku.

To nie jedyna tragedia na drodze na Lubelszczyźnie w czasie ostatnich godzin. Wczoraj po południu doszło do wypadku na drodze wojewódzkiej nr 835 Lublin – Biłgoraj.

Około godziny 16.20 w miejscowości Tarnawa Mała w powiecie biłgorajskim samochód dostawczy wpadł do rowu.

Autopromocja
Od 29.10 w "Rzeczpospolitej" i "Parkiecie"

Wszystko o zrównoważonym rozwoju i pozafinansowym raportowaniu spółek

Sprawdź szczegóły

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, ze kierowca dostawczego mercedesa na łuku drogi, zjechał z jezdni, po czym pojazd wpadł do rowu, tam uderzył w skarpę i przewrócił się na bok.

Autem podróżowały trzy osoby. Gdy ratownicy dojechali na miejsce, jedna z nich nie wykazywała czynności życiowych. Pomimo przeprowadzonej przez ratowników reanimacji 49-letniego mężczyzny nie udało się uratować. Dwie pozostałe osoby trafiły do szpitala.