Z wyników badania exit poll wynika, że Andrzej Duda uzyskał 41,8 proc. poparcia, a Rafał Trzaskowski - 30,4 proc.

Czytaj także:

Andrzej Duda wygrywa I turę wyborów

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM

"Wbrew temu co przewidywano - R(afał)T(rzaskowski) tyle ile PO. Nic nie rozszerzył. P(rezydent)A(ndrzej)D(uda) startuje z lepszej pozycji niż 5 lat temu po 1 turze. Jednak dalej trzeba mocno pracować, aby wygrać. Jest jednak optymizm i mobilizacja" - skomentował sondażowe wyniki I tury Patryk Jaki.

"Pierwsza tura za nami, a teraz czas na zwycięstwo w całych wyborach! Już dziś Prezydent Andrzej Duda wraca na kampanijny szlak, by rozmawiać i spotykać się z Polakami" - napisała z kolei szefowa sztabu Andrzeja Dudy, Beata Szydło. 

"Kapitalny wynik R(afała) Trzaskowskiego, kandydata zmiany. Ponad 30% poparcia. P(rezydent)A(ndrzej)D(uda), któremu jeszcze kilka tygodni temu prognozowano 60%, osiąga wynik w ok. 41%. Monopol przełamany. Już teraz czas drugiej tury. Czas wielkiej pracy" - napisał z kolei Krzysztof Brejza, senator PO. 

"I od jutra WSZYSCY DEMOKRACI: ciąg dalszy boju o demokrację, o Polskę wolną i praworządną w Unii Europejskiej!" - napisała z kolei europosłanka PO, Róża Thun.

Z kolei senator PO Bogdan Zdrojewski docenił też wynik Szymona Hołowni. "Opozycja wobec PAD wygrywa pierwszą turę. Przestrzegam jednak przed optymizmem. Dwa tygodnie będą absolutnie kluczowe! Żadnych błędów!" - podkreślił.

Wynik kandydata Konfederacji (uzyskał w badaniu exit poll 7,4 proc. głosów) pochwalił członek partii KORWiN Sławomir Mentzen, autor programu gospodarczego Konfederacji. "Jest to najlepszy wynik w historii naszych środowisk. Wkrótce Konfederacja będzie trzecią siłą polityczną w Polsce!".