Spacer z lampionami po parku, oświetlony Pałac na Wyspie  i inne zabytkowe obiekty w nastrojowej oprawie, postacie w strojach epoki oraz finałowy koncert będą miały niepowtarzalny klimat.

Warszawiacy i goście stolicy już po raz czwarty mogą uczestniczyć w tym wydarzeniu. Każdy uczestnik ma do wyboru jedną z trzech tras, prowadzących do Pałacu na Wyspie.

 

Trasa czerwonych lampionów zacznie się przy wejściu do Łazienek Królewskich od ul. Gagarina i poprowadzi Aleją Chińską, wzdłuż Ogrodu Modernistycznego, w kierunku Amfiteatru. Trasa niebieskich lampionów startuje obok Pomnika Chopina, następnie wiedzie do Ogrodu Romantycznego,  Świątyni Egipskiej i Pomnika Mochnackiego. Trasa zielonych lampionów  rozpoczyna się od ul. Agrykoli przy wejściu na Aleję Herbową i prowadzi przez Most Arkadowy do Alei Chińskiej oraz Ogrodu Chińskiego w stronę Promenady Królewskiej. Początek spaceru godz. 19.

Odwiedzających poprowadzą przewodnicy. Po drodze będzie można podziwiać specjalnie przygotowane iluminacje ogrodów i zabytków przy dźwiękach muzyki. Oświetlone zostaną m.in. Świątynia Sybilli, Świątynia Egipska ,wyspa i skalniak na Stawie Południowym Górnym, rzeźba Jutrzenki, Wodozbiór i Ogród Chiński. 
Sobotni spacer z lampionami  w Łazienkach jest częścią międzynarodowego projektu „Ogrody światła”. W tym samym dniu odbędą się także podobne spacery w Parku Księcia Pücklera w Bad Muskau (Niemcy), Muzeum Carskim Siole w Sankt Petersburgu (Rosja), Rezydencji Księcia Gonga w Pekinie (Chiny), Zamku w Lunéville (Francja)oraz Zamku Frederiksborg w Hillerod (Dania)

Udział w spacerze jest bezpłatny. Kto kupi lampion (cena 10 zł) otrzyma wejściówka, uprawniająca do zwiedzania obiektów Łazienek Królewskich od 28 lutego do 31 marca .