We współpracy ze wspaniałym coachem (czytaj: takim jak Jack Canfield i Peter Chee) marzenia mogą się stać rzeczywistością – zapewniają autorzy książki. Wystarczy przestudiować ich poradnik i można zacząć uszczęśliwianie chętnych.  Trzeba oczywiście  stosować przytoczone przez autorów zasady i pouczenia. Oto kilka z nich:

? przejawiaj wiarę w ludzki potencjał pozwalający osiągnąć wielkość;

? więcej słuchaj niż mów;

? ciekawość pobudza ducha;

? korzystaj z siły prostoty.

Trzymasz w ręku książkę, która pomoże ci wywrzeć głęboki wpływ na ludzi. Jednocześnie sam ogromnie się rozwiniesz i wzbogacisz swoje życie – oświadczają  na wstępie autorzy i zaraz dodają, że książka nie jest przeznaczona  dla osób, które chcą być zwyczajnymi coachami. Została napisana z myślą o czytelnikach, którzy chcą się stać znakomici w tym zawodzie.

Wiemy, że w praktyce coacha będą ci towarzyszyć  radość, satysfakcja i zrealizowane marzenia. Książka, jak zapewniają autorzy, pokazuje, jak dzięki stosowaniu zawartych w niej zasad wnieść nowe wartości w życie innych ludzi, a tym samym dokonać w nich zmian.

I wcale nie musisz ograniczać coachingu do miejsca pracy. Przynosi nieoczekiwane korzyści, gdy stosuje się go zarówno wobec swoich kontrahentów, jak i członków rodziny, pod warunkiem że sami tego chcą.

Coaching bowiem jest inspirującym procesem wydobywania  od ludzi rozwiązań przez skuteczne słuchanie, zadawanie odpowiednich  pytań, przedstawianie informacji zwrotnych, docenianie i nieustanne wspieranie ich, tak, żeby przyjęli na siebie odpowiedzialność  za działania prowadzące do urzeczywistniania ich celów – wyjaśniają autorzy, zanim zaprezentują zasady, modele i techniki coachingowe.

– Śmiało – rozpocznij magiczną podróż i wydobądź to, co najlepsze z siebie i innych – zachęcają. A gdy komuś się nie uda? Na wszelki wypadek dodają, że „coach też potrzebuje coacha".