Coach też potrzebuje coacha

Wszyscy ludzie mają marzenia, ale dla wielu pozostają one nieosiągalne. Niektórzy kręcą się w miejscu, nie wiedząc, czego tak naprawdę pragną i co mogliby zrobić, by to osiągnąć. Innym z kolei brakuje pewności siebie lub uporu albo zmagają się z zewnętrznymi przeszkodami, które podważają ich wiarę w możliwość spełnienia pragnień. Czy jest skuteczne lekarstwo na te przypadki? Jest. To oczywiście coaching.

Publikacja: 15.12.2014 13:09

Jack Canfield, Peter Chee „Coaching dla zwycięzców” Rebis

Jack Canfield, Peter Chee „Coaching dla zwycięzców” Rebis

Foto: Rzeczpospolita

We współpracy ze wspaniałym coachem (czytaj: takim jak Jack Canfield i Peter Chee) marzenia mogą się stać rzeczywistością – zapewniają autorzy książki. Wystarczy przestudiować ich poradnik i można zacząć uszczęśliwianie chętnych.  Trzeba oczywiście  stosować przytoczone przez autorów zasady i pouczenia. Oto kilka z nich:

? przejawiaj wiarę w ludzki potencjał pozwalający osiągnąć wielkość;

? więcej słuchaj niż mów;

? ciekawość pobudza ducha;

? korzystaj z siły prostoty.

Trzymasz w ręku książkę, która pomoże ci wywrzeć głęboki wpływ na ludzi. Jednocześnie sam ogromnie się rozwiniesz i wzbogacisz swoje życie – oświadczają  na wstępie autorzy i zaraz dodają, że książka nie jest przeznaczona  dla osób, które chcą być zwyczajnymi coachami. Została napisana z myślą o czytelnikach, którzy chcą się stać znakomici w tym zawodzie.

Wiemy, że w praktyce coacha będą ci towarzyszyć  radość, satysfakcja i zrealizowane marzenia. Książka, jak zapewniają autorzy, pokazuje, jak dzięki stosowaniu zawartych w niej zasad wnieść nowe wartości w życie innych ludzi, a tym samym dokonać w nich zmian.

I wcale nie musisz ograniczać coachingu do miejsca pracy. Przynosi nieoczekiwane korzyści, gdy stosuje się go zarówno wobec swoich kontrahentów, jak i członków rodziny, pod warunkiem że sami tego chcą.

Coaching bowiem jest inspirującym procesem wydobywania  od ludzi rozwiązań przez skuteczne słuchanie, zadawanie odpowiednich  pytań, przedstawianie informacji zwrotnych, docenianie i nieustanne wspieranie ich, tak, żeby przyjęli na siebie odpowiedzialność  za działania prowadzące do urzeczywistniania ich celów – wyjaśniają autorzy, zanim zaprezentują zasady, modele i techniki coachingowe.

– Śmiało – rozpocznij magiczną podróż i wydobądź to, co najlepsze z siebie i innych – zachęcają. A gdy komuś się nie uda? Na wszelki wypadek dodają, że „coach też potrzebuje coacha".

Materiał partnera
Najważniejsza jest idea demokracji. Także dla gospodarki
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Wydarzenia Gospodarcze
Polacy szczęśliwsi – nie tylko na swoim
Materiał partnera
Dezinformacja łatwo zmienia cel
Materiał partnera
Miasta idą w kierunku inteligentnego zarządzania
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Materiał partnera
Ciągle szukamy nowych rozwiązań